וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבורסה יורדת ומניות קבוצת דלק קופצות ב-6%; בלידר צופים אפסייד של 90% למניית הקבוצה

נתן שבע ויעל פולק

11.2.2009 / 10:50

התשואה באג"ח של דלק ירדה ל-8%; ישראמקו זינקה בלמעלה מפי 9 מתחילת השנה


מניות שותפויות הגז והנפט מגיבות היום בעליות נאות לאור הדיווח שלהן בעקבות שותפות נובל על ההצלחה מעבר למצופה בקידוח תמר 1. קבוצת עולה ב-6% ומשלימה זינוק של 185% מתחילת השנה, ישראמקו מוסיפה 5.2% ומרכזת את המחזור הגבוה בשוק עם זינוק של 821% מתחילת השנה לשווי של 2.2 מיליארד שקל. אבנר עולה ב-8.3%. העליות במניות באות למרות ירידה של עד 2.2% במדד תל אביב 100.

גילוי הגז הוביל את התשואה באיגרות של קבוצת דלק מרמה של עד 26%, לרמה של 8% שבהן הן נסחרות היום לאחר שקצפו ב-50% מתחילת השנה. האיגרות נסחרות היום ביציבות יחסית לעומת ירידה של 0.7% במדד התל בונד 60. סדרה כ"ג יורדת ב-0.2% והתשואה על האיגרת נמצא ברמה של 7.9%.

"אחרי הממצאים החיוביים שהעלו הבדיקות החשמליות בקידוח תמר 1 לפני כחוש, ולאחר תוצאת מבחני ההפקה כעת, אנו מעריכים את שוויו של קידוח תמר בכ-3.6 מיליארד דולר". כך כותב הבוקר האנליסט יואב בורגן מלידר שוקי הון. "לאור השווי הפוטנציאלי המשוער על ידינו לקידוח, אנו צופים אפסייד של 105% במניית דלק אנרגיה, 97% במניית ישראמקו, 96% במניית דלק קידוחים, 95% במניית אבנר ו-90% במניית קבוצת דלק".

שווי הקידוח אליו מתייחסים בלידר נשען על ההנחות של עלויות הקמה בסדר גודל של 1.5 מיליארד דולר, עלויות הפקה שנתיות של כ-50 מיליון דולר, תמלוגים למדינה של 12.5% מן ההכנסות ברוטו, ועתודה פונטציאלית של כ-142 BCM במחיר גז טבעי ממוצע של כ-5 דולר ל-NMBTU. בלידר מסבירים כי במסגרת מבחני ההפקה חודרים לשכבות המטרה של המאגר על מנת לראות את כושר זרימת הגז מתוך המאגרים אל פני השטח. החשיבות של מבחני ההפקה היא בכך שהם מספקים אמת מידה לאיכות המאגר, מה שמשליך על ההיתכנות הכלכלית הכוללת של הפרויקט.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully