וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מעלות: "חברת החשמל עשויה להידרש לגיוס הון נוסף"

אבי בר-אלי

11.2.2009 / 15:54

מעלות הותירה את דירוג האג"ח המקומי של החברה על AA+ על רקע מעקב עם השלכות שליליות


"גיוס החוב של חברת החשמל בחו"ל תומך ביכולת החברה לצלוח את המחצית הראשונה של שנת 2009. עם זאת, תוכנית השקעות, הצורך במיחזור הלוואות משמעותי, אי וודאות בנוגע להיקף התחייבויותיה הפנסיוניות ואי וודאות בכל הנוגע לתזרים המזומנים העתידי של החברה - עשויים לחייב את החברה בפנייה נוספת לשווקי ההון גם במחצית השנייה של השנה" - כך כותבת היום חברת הדירוג מעלות S&P.

על רקע הנפקת אג"ח חברת החשמל היום בשוק ההון המקומי בהיקף 500 מיליון שקל, הותירה מעלות את דירוג איגרות החוב של חברת החשמל על AA+ והוסיפה את האג"ח לרשימת המעקב עם השלכות שליליות (CreditWatch Negative). זאת, על רקע נזילותה הנמוכה של החברה. כפי שפורסם שלשום ב-TheMarker, מרבית האג"ח הוזמנו בידי ו.

האנליסט אלעד זלסקו מציין כי איגרות החוב במח"מ של 11 שנה אותן מפיצה לידר שוקי הון, אינן מובטחות בשעבוד כלשהו ובדרגה שווה (פארי-פאסו) ליתרת איגרות החוב שהונפקו בישראל, אך אלה נחותות במעט לעומת איגרות החוב שהונפקו לאחרונה בחו"ל - המובטחות בשעבוד צף. המדובר באג"ח בהיקף 500 מיליון דולר אותן הנפיקו עבור החברה בחודש שעבר.

איגרות החוב שיונפקו בארץ כוללות עם זאת גם הן מנגנון להמחאת החוב לחברת ההולכה במידה וזו תקום במגרת הרפורמה בחברת החשמל.

הכנסתה של חברת החשמל לרשימת מעקב עם השלכות שליליות נבעה על רקע צורך החברה במיחזור חוב בסך כ-6 מיליארד שקל במהלך 2009 עקב נזילותה הנמוכה, וכן תוכנית ההשקעות האגרסיווית של החברה אשר עשויה להגדיל את המנוף הפיננסי הגבוה כבר היום.

"הכנסת הדירוג לרשימת המעקב משקפת גם את החולשה הקיימת בתוצאותיה הפיננסיות ואי הוודאות באשר לפעילותה של החברה הנובעים מדחייה בקביעת בסיס התעריפים החדש ומיחסי העבודה בחברה", הוסיף זלסקו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully