וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי אל אופ מחמירים את עיצומיהם: יקצרו את יום העבודה בשעה

עינב בן יהודה

18.11.2001 / 15:02

בכך מחמירים העובדים את העיצומים שבהם התחילו בשבוע שעבר, כשהודיעו על הפסקת השעות הנוספות

עובדי מפעל אל אופ, שבבעלות אלביט מערכות , מתכוונים לקצר את יום העבודה במהלך 3 הימים הקרובים. העובדים הודיעו כי בכוונתם לסיים את יום העבודה בשעה 15.00, שעה לפני סיום יום העבודה הרגיל. בכך הם מחמירים את העיצומים שבהם התחילו בשבוע שעבר, כשהודיעו על הפסקת השעות הנוספות.

על התחלת העיצומים הוחלט בתיאום עם ההסתדרות במרחב רחובות, לאחר שעם הבשלת סכסוך העבודה, שעליו הכריזו העובדים לפני 3 שבועות, הודיע נשיא אלביט יוסי אקרמן לוועד העובדים כי הוחלט שלא להיענות לדרישתם לפתוח במו"מ על עדכון שכרם המגיע להם על פי ההסכם הקיבוצי. בנוסף טוענים העובדים כי עובדי החוזה האישי נהנים משכר גבוה יותר ומתנאים נלווים, כגון רכב חברה ומענקים, הנמנעים מעובדי החוזה הקיבוצי. העובדים המאורגנים תובעים להפסיק את אפלייתם לעומת עובדי חוזה אישי.

"אל אופ הגדילה את מכירותיה בשנה האחרונה. גם הרווח גדל. יש לנו חלק מכריע בהצלחה, ואנו תובעים חלק גם בתגמול", אומר יו"ר ועד העובדים, אריה סומר. "לא נסכים לניצול הציני של האווירה הציבורית. אם יש מפעל מצליח, שהצלחתו נזקפת לזכות העובדים, אי אפשר לעלות על גל אווירת הנכאים הבינלאומית רק כדי למנוע מהעובדים את המגיע להם".

הנהלת החברה הביעה פליאה על הצעדים הננקטים על ידי ועד העובדים בתקופה כה קשה למשק. מההנהלה נמסר כי "בשעה שהחברה עושה מאמצים רבים להגדיל את צבר ההזמנות ולהבטיח עבודה לעובדים, בוחר הוועד לשבש את העבודה הסדירה". הנהלת אל אופ ציינה כי יחסי העבודה בחברה מעוגנים בהסכמים ומתקיימים כלשונם.

אל אופ מייצרת מוצרי אופטיקה לשוק הבטחוני. היא התמזגה עם אלביט לפני יותר משנה. באל אופ מועסקים כ-550 עובדים בהסכם קיבוצי, ומספר דומה של עובדים בחוזה אישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully