וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל קומטאץ': "ב-2008 נשחטו הישראליות בוול סטריט ואנחנו יחד איתן"

יעל פולק

11.2.2009 / 16:37

החברה דיווחה על צמצום הרווח התפעולי והנקי ברבעון האחרון של השנה; הרווח התפעולי - 619 אלף דולר


"ב-2008 המניות הישראליות הקטנות בוול סטריט נשחטו, ואנחנו נשחטנו יחד איתן", אומר היום מנכ"ל , גדעון מנטל, לאחר פרסום הדו"חות השנתיים של החברה. "ובכל זאת, המשקיעים שלנו שמים לב שאנחנו מבצעים גם עכשיו רכישה חוזרת של מניות החברה. ביצענו אותה ברבעון הרביעי של 2008 ונמשיך אל תוך 2009. אנחנו חושבים שזה עסק טוב לקנות את המניות של עצמנו".

קומטאץ' עוסקת בתחום תיבות הדואר, ומתמקדת בטיפול בדואר זבל. החברה אינה מוכרת את מוצריה לצרכן הסופי ומתמקדת במכירת רישיונות לשימוש בקוד התוכנה ובמערכת הסינון שלה, באופן שיאפשר להטמיע את הטכנולוגיה שלה במוצרים אחרים. עם לקוחותיה בישראל נמנות ענקיות האבטחה צ'ק פוינט ואלדין, שמספקות את שירותי סינון דואר הזבל של קומטאץ' במוצריהן, ואינקרדימייל, שמשווקת תוכנת דואר אלקטרוני בידורי.

במהלך 12 החודשים האחרונים נחתכה מניית החברה ב-56%, זאת למרות גידול של 25% בהכנסות, שהסתכמו ב-14 מיליון דולר, וגידול של 20% ברווח התפעולי של החברה, שהסתכם ב-1.9 מיליון דולר במהלך 2008. הרווח הנקי של החברה צמח אף הוא ב-8% במהלך השנה והסתכם ב-2.2 מיליון דולר.

את הרבעון האחרון של 2008 סיימה קומטאץ' כשהיא מדשדשת במקום, על רקע המשבר הכלכלי הנוכחי, הכנסות החברה צמחו ב-6% ל-3.5 מיליון דולר, אך הרווח התפעולי הצטמצם והסתכם ב-597 אלף שקל, לעומת רווח תפעולי של 619 אלף דולר ברבעון המקביל ב-2007. בשורה התחתונה, קטן הרווח הנקי של החברה ב-10% והסתכם ב-644 אלף שקל ברבעון.

במהלך הרבעון הרביעי השיקה החברה מוצר חדש במיועד לאבטחת גלישה ברשת, וחתמה על 13 הסכמי OEM (שיווק תחת מותג) אשר צפויות להשפיע על הכנסות החברה במחצית השנייה של 2009. במהלך הרבעון השלישי של 2008 החלה קומטאץ' ברכישה חוזרת של מניות. עד סוף 2008 רכשה החברה מניות בהיקף של 1.3 מיליון דולר, מתוך הקצאה של 4 מיליון דולר שהוקצו לתוכנית זו.

"הרבעון הרביעי היה איטי יותר מכפי שציפינו בתחילה, בעיקר בשל ירידה במכירות של מספר שותפי OEM שלנו, כתוצאה מההאטה הכלכלית וגם בשל החלשות היורו מול הדולר. מבחינת המנייה לא הייתה שנה קלה, אבל מבחינת העסק השנה הייתה טובה יותר", מוסיף מנטל. "מתחילת 2009 המנייה צוברת תאוצה וכך גם החברה. לעומת חברות אחרות, בקומטאץ' נמשכו גיוסי העובדים, וברבעון האחרון של 2008 גייסנו 5 עובדים חדשים. התקציב של 2009 כולל הרחבה נוספת של כוח האדם בחברה. אנחנו צופים ששנת 2009 תהיה מלאה בהזדמנויות עבור החברה".

בחברה צופים כי ההכנסות ב-2009 יצמחו ל-16 מיליון דולר, והרווח הנקי יסתכם ב-4 מיליון דולר.

מאז הקמתה התמחתה קומטאץ' בתחום תיבות הדואר. בעקבות המפולת שבאה עם התפוצצות הבועה שינתה החברה את המיקוד, ולפני כחמש שנים עברה להתמקד בספאם (דואר זבל). הגישה של החברה היא סטטיסטית - שרתי החברה דוגמים מיליארדי הודעות דואר אלקטרוני ביום ומאתרים תבניות שאופייניות להודעות ספאם. הכמות הגדולה של הדואר מאפשרת לחברה לספק שיעור שגיאה נמוך במיוחד.טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully