וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הגרעון המסחרי האמריקאי בשפל של 6 שנים

המיתון והירידה בצריכה הפרטית צימקו את הגרעון בדצמבר בשיעור נמוך מהצפוי, לרמה של כ-40 מיליארד דולר

הגרעון המסחרי של ארה"ב הצטמצם בשיעור נמוך יותר מהצפוי בדצמבר והצטמק לרמתו הנמוכה ביותר מאז 2003. זאת, נוכח המיתון שלחץ את מחירי הנפט והצריכה הפרטית למטה, כך שבסיכומו של דבר הייבוא ירד.

הפער בין הייבוא והייצוא הצטמק ב-4% לרמה של 39.9 מיליארד דולר. כאומר, זהו הגרעון הנמוך ביותר מאז פברואר 2003. בחודש נובמבר, הגרעון הסתכם ב-41.6 מיליארד דולר ועלה על התחזיות המוקדמות. הייבוא הגיע בדצמבר לרמתו הנמוכה ביותר מאז 2005.

בהינתן אובדן המשרות בארה"ב, מחנק האשראי והמשבר הגלובלי, צפוי שהיקפי הייבוא והייצוא, (שירדו חמישה חודשים ברציפות), תימשך גם אל התקופה הקרובה.

חלק מהפירמות בארה"ב מייחלות לכך שאובמה יתמרץ רכישת תוצרת אמריקאית, בעוד שמדינות כצרפת, פועלות להגנה על תוצרת החברות המקומיות ועובדיהן. עבור שנת 2008 כולה, הגרעון הצטמק לרמה של 677 מיליארד דולר, לעומת 700 מיליארד דולר בשנת 2007.

עצירה בהתכווצות הגרעון תחליש את הדולר

"מאזן מסחרי הינו כידוע אחד המרכיבים הבסיסיים של התוצר וכך על הצמיחה. עצירה בהתכווצות הגרעון המסחרי או אפילו התכווצות מתונה מהציפיות עלולה להביא להורדות תחזיות הצמיחה ובצורה ישירה יותר לפגוע בחוזקו של הדולר" - כך אמרו היום בכלל פיננסים, בתגובה לפרסום הנתונים בארה"ב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully