וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמן ממשיכה לחסל פעילויות: תרשום רווח הון של 2.4 מיליון דולר ממכירת אחזקותיה בפוראטוס ישראל

אילן מוסנאים

18.11.2001 / 15:47

מכירותיה של פוראטוס ב-2000 הסתכמו ב-19.9 מיליון שקל; שמן תחלק דיווידנד בהיקף של 6 מיליון שקל; היום הקובע - 29 לנובמבר

חברת שמן תעשיות ממשיכה במיקוד פעילותה בתחום השמנים וייזום הנדל"ן, והיום הודיעה כי היא צפויה לרשום רווח הון של 2.4 מיליון דולר ממכירת חלקה (50%) בחברה הבת פוראטוס ישראל לפורטוס N.V הבלגית.

פורטוס תשלם בעבור השליטה המלאה בחברה המשותפת סכום של 2 מיליון דולר וסכום נוסף בהיקף של 1.1 מיליון דולר ישולם עד סוף 2001, אם יתקיימו תנאים מסוימים.

פוראטוס ישראל, שמכירותיה בשנת 2000 הסתכמו ב-19.9 מיליון שקל, פועלת בתחום התשומות לאפיה, ועיקר פעילותה בישראל מתמקד בייצור ושיווק משפרי אפיה וכן ביבוא ושיווק של תשומות נוספות לאפיה (כמו מרגרינה, שמרים, מליות וכו').

מימוש קודם, משמעותי יותר, ביצעה החברה לפני כשנה, בעת שמכרה את חלקה בחברת הנקל סוד להנקל הגרמנית. עסקה זו הניבה לחברה רווח הון של 78.5 מיליון שקל ב-2001.

החברה מסרה במקביל כי תחלק דיווידנד בהיקף של 6 מיליון שקל או 8.254 שקלים למניה. דיווידנד זה מהווה תשואת דיווידנד למניה של כ-9% ברוטו.

שמן, שבשליטת חברת קוראלון, עוסקת בייצור כוספאות (מרכיב עיקרי בתערובת לבעלי חיים) ושמני מאכל צמחיים. פעילות השמנים של שמן מתבצעת באמצעות החברות הבנות, תעשיות שמן, מילומור וזיתא תעשיות. לשמן חברת בת נוספת, עוגרפיקס, העוסקת בייצור ופיתוח של נייר אכיל לצפוי עוגות ודברי מתיקה שהחלה את פעילותה ברבעון הראשון של 2001.

החברה, הנסחרת בבורסה לפי שווי של 15.5 מיליון דולר, פועלת גם בתחום הנדל"ן, פעילות המתבצעת בשני מישורים: פיתוח קרקעות הנדל"ן הפנוי של החברה הבת עץ הזית בפתח תקווה, ובמימון הון לפרויקטים לבנייה ומגורים, ע"י חברת בילו השקעות. בנוסף, השקיעה החברה בעבר בקרן רוטשילד אשר עוסקת במגוון השקעות בתחום הטכנולוגיה המתקדמת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully