וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסחר תל אביב הבוקר: בצל ירידות של יותר מ-2% באסיה הבוקר אך עם עליות אמש בוול סטריט

יובל מעוז

12.2.2009 / 7:49

טבע תפתח בפער חיובי של 2%; דירוג האג"ח של החברה לישראל הורד בדרגה


הבורסה של תל אביב תסיים את שבוע המסחר לאחר עליות אמש בוול סטריט אך עם ירידות הבוקר מכיוון בורסות אסיה של יותר מ-2%.

אתמול הסתיים יום המסחר בירידות שערים. מדד איבד 2.6% לרמה של 689 נקודות, מדד השיל שיעור דומה לרמה של 627 נקודות, ומדד ירד ב-1.6%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.3 מיליארד שקל.

בניו יורק ננעל המסחר בעליות שערים לאחר דיווחים על אישורה של תוכנית החילוץ למשק. נאסד"ק התחזק ב-0.4%, דאו ג’ונס הוסיף 0.6% ומדד S&P500 עלה ב-0.8%.הנפט ירד אמש ב-4.3%. החוזים על הנפט הגולמי למסירה במארס נסגרו בניו יורק במחיר של 35.94 דולר לחבית לאחר ירידה של 1.61 דולר.

חברת הדירוג מעלות הורידה אמש את דירוג האג"ח (סדרות 2-8) של , שבשליטת סמי ועידן עופר, בדרגה אחת מ-AA ל-AA מינוס עם אופק שלילי. במעלות נימקו את ההורדה בעלייה בסיכון העסקי של החברה, וזאת בעקבות הורדת הדירוג של החברה הבת ועלייה בסיכון האשראי של החברה הבת צים.

החברה הבת של החברה לישראל, , תפתח את יום המסחר לאחר מגמה מעורבת במניות הדשנים והאשלג בניו יורק. פוטאש איבדה אמש 3.3%, מוזאיק ירדה ב-4.5%, ומנגד עלתה אגריום ב-2.8% וסינג'נטה הוסיפה 1.8%.

, שצפויה לפרסם את דו"חותיה לרבעון הרביעי בשבוע הבא, עלתה אמש בניו יורק ב-1.5% ותפתח בפער חיובי של 2%.

מניית קרדי סוויס עלתה אתמול ב-3.7%. הבנק השווייצי, שחברת כור מחזיקה בו ב-3.4%, דיווח אתמול על תוצאותיו לרבעון הרביעי של השנה בו הפסיד 6.02 מיליארד פרנק שווייצי (5.2 מיליארד דולר), בעקבות הפסדי מסחר ועלויות הקשורות למכירת נכסים.

מניות החברות השותפות בקידוח "תמר 1", , ו, ממשיכות לרכז עניין רב בבורסה. היקף הגז הטבעי האגור במבנה הגיאולוגי התת-ימי של "תמר" מוערך ב-200 מיליארד מ"ק (BCM). זו הערכת כמויות הגז במבנה - ממנו נגזרת כמות הגז הניתנת להפקה. השותפות בקידוח דיווחו כי פוטנציאל הגז בר-ההפקה במבנה מוערך ב-142 מיליארד מ"ק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully