וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט נסגרה בירידות שערים

שמואל שוסטר

13.2.2009 / 23:40

אישור בית הנבחרים לתוכנית החילוץ לא עזר לבורסה האמריקאית: דאו ג'ונס השיל 1% ואיבד 5.2% בסיכום שבועי. נאסד"ק נחלש ב-0.5%

השווקים של וול סטריט המשיכו לחפש כיוון והמסחר, שננעל בירידות, נע במהלך היום בין עליות שערים קלות לירידות. אישורה הסופי של תוכנית החילוץ של הממשל האמריקאי בבית הנבחרים לא עודד את השווקים.

נאסד"ק נחלש ב-0.5% לרמה של 1,534 נקודות, דאו ג’ונס איבד 1% לרמה של 7,850 נקודות ומדד S&P 500 השיל 1% לרמה של 826 נקודות. בסיכום שבועי: נאסד"ק ירד ב3.6%, דאו ג'ונס נסוג ב-5.2% ומדד S&P 500 התכווץ ב-4.8%.

בשוק הסולידי נרשמו ירידות במחירי איגרות החוב של ממשלת ארה"ב לתקופה של 10 שנים, והתשואה עליהן עלתה ב-0.155% לרמה של 2.88%.

בזירת המקרו: מדד סנטימנט הצרכנים בארה"ב רשם ירידה חדה לרמה של 56.2 נקודות - נמוך מתחזיות האנליסטים שצפו 61.2 נקודות ומתחת לרמתו הקודמת שעמדה על 61 נקודות בחודש ינואר.

החוזים על הנפט הגולמי למסירה במארס נסגרו במחיר של 37.51 דולר לחבית, זינוק של 10.4%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. זאת בעקבות ציפיות המשקיעים לאישור תוכנית התמריצים של ממשל אובמה אשר נועדה לבלום את המיתון המחריף בארה"ב.

בית הנבחרים בארה"ב אישר את תוכנית התמריצים הכלכליים של הנשיא ברק אובמה, בסך 787 מיליארד דולר, שנועדה לתמוך בהתאוששות הכלכלה הגדולה בעולם באמצעות הקלות מס לעסקים ומשקי בית, וכוללת השקעות ממשלתיות בהיקף של חצי טריליון דולר. הסנאט צפוי להצביע על אישור התוכנית בהמשך הלילה , ובמידה שיאשר אף הוא את התוכנית, צפוי החוק להגיע לשולחנו של הנשיא אובמה ביום שני.

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, קרא היום לעם האמריקאי לשוב ולחיות במסגרת האמצעים שלו, במקום לגלגל את החובות לדורות הבאים, והעריך כי משך הזמן שיידרש לכלכלת ארה"ב להתאושש מהמשבר הנוכחי צפוי להימדד בשנים, ולא בחודשים. אובמה שב והדגיש את חשיבות אישור חבילת התמריצים הכלכלית, אולם ציין כי מדובר רק בצעד ראשון באסטרטגיה רבת זרועות בדרך להתאוששות הכלכלה.

בימים אלו מנסח הממשל תוכנית שתעניק סבסוד למשכנתאות, במטרה להילחם במחנק האשראי בארה"ב. בניגוד לתוכניות התמריצים והסיוע הממשלתיות שאושרו עד כה ואינן כוללות סיוע נרחב ללווי משכנתאות ובעלי בתים שאינם עומדים בפני עיקול, התוכנית החדשה נועדה לסייע לרוכשי בתים לפני שיתחילו לפגר בתשלומי המשכנתאות. במסגרת התוכנית החדשה יעברו הבתים הערכת שווי ובעליהם יברו בדיקת כשירות, שתבדוק האם הם זכאים לסיוע. לפי תוכנית סיוע קיימת לבעלי הבתים, ערבה הממשלה למימון מחדש של משכנתאות במידה והלווה מוציא יותר מ-38% מהכנסתו החודשית על תשלומי המשכנתא.

סקופוס (0.55% , 5.51), המתמחה בפתרונות לרשתות וידאו דיגיטליות נסחרה על רקע דו"חותיה האחרונים כחברה ציבורית. החברה דיווחה על גידול של 32% בהכנסותיה ב-2008 ל-75.7 מיליון דולר. הכנסות הרבעון הרביעי צמחו ב-22% ל-20.3 מיליון דולר בשורה התחתונה רשמה החברה רווח (פרופורמה) של 2.9 מיליון דולר ב-2008 ו-1.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי.

נייס (-3.25% , 21.7) נחלשה על רקע הורדת המלצתה של הבנק השוויצרי UBS. בבנק הורידו את המלצתם למניית החברה מ"קנייה" ל"נייטרלי". מחיר היעד הורד ב-3 דולר ל-23 דולר – דומה מאד למחירה של המניה בשוק. "אנו לא רואים סיבות לעליות במניה בשנה הקרובה", כותב רוני בירון מבנק ההשקעות. ביומיים האחרונים זינקה מניית החברה ב-14% בעקבות התוצאות החזקות לרבעון הרביעי ול-2008 כולה.

מניית סינרון (-2.13% , 5.98) המשיכה להיחלש לאחר שאמש צנחה ב-16% על רקע דו"חותיה לרבעון הרביעי של 2008. יצרנית המערכות לרפואה אסטטית היתה בין הראשונות להיפגע מצמצום ההוצאות של הציבור על רקע המשבר. הכנסותיה של החברה נחתכו בשני שלישים ל-14.2 מיליון דולר ברבעון הרביעי. זאת בהשוואה להכנסות של 38.1 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בשורה התחתונה, רשמה החברה הפסד רבעוני נקי של 15.9 מיליון דולר - בהשוואה לרווח של 4.3 מיליון דולר ברבעון המקביל.

  • עוד באותו נושא:
  • וול סטריט

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully