וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמשכים הקיצוצים במריל לינץ': תצמצם ב-20% את מספר בנקאי ההשקעות בהונג קונג ובסינגפור

יהודה שויצר

19.11.2001 / 9:18

2,900 עובדים נענו להצעת הפרישה מרצון; הקיצוצים אינם כוללים את יפאן; מקורות המקורבים לחברה: 25 בנקאי השקעות באסיה יפוטרו

הקיצוצים במריל לינץ' מגיעים גם לאסיה. בנק ההשקעות הגדול בארה"ב, שהודיע ביום שישי כי 4% מעובדיו, כ-2,900, הסכימו לחבילת פרישה מרצון שהציע להם הבנק, הודיע כי יקצץ ב-20% ממצבת בנקאי ההשקעות בהונג קונג ובסינגפור. ממקורות המקורבים לחברה עולה כי 25 בנקאי השקעות באסיה יפוטרו.

החברה ציינה גם כי תעביר את מנכ"ל אסיה פסיפיק, אוסף עבאס, ליפאן על רקע עזיבת 2 מבכירי בנק ההשקעות שם. עד עתה עבאס ניהל הפעילות האסייתית של הבנק מסינגפור. מדיווח של הבנק עולה כי ג'ון סיוורייט, שעמד בראש עסקי ההשקעות המוסדיות ביפאן, קיבל את תוכנית הפרישה מרצון, ונשיא עסקי הקמעונאות של מריל ביפאן, רונאלד שטראוס, עזב כבר לפני חודש.

הצעת הפרישה היא חלק מתהליך קיצוצים נרחב שעובר עתה בית ההשקעות. הפירמה הוותיקה נקלעה לקשיים בעקבות נפילת השווקים. הפגיעה הוחרפה בעקבות התמוטטות מרכז הסחר העולמי, שהיה סמוך למטה החברה. תחזית דירוג האשראי שלה הורדה בשבוע שעבר בעקבות נפילת רווחיה.

העובדים שהסכימו לפרוש מרצון יקבלו שכר של 3-12 חודשים בהתאם לוותק שלהם, ו-40% מהבונוס שקיבלו בשנת 2000. מתחילת השנה פיטר הבנק 3,800 עובדים. בשבוע שעבר אמרו מקורות בחברה כי הבנק מתכנן לפטר 15% מצוות בנקאי ההשקעות שלו, לאחר שההיענות להצעת הפרישה המוקדמת היתה קטנה מהנדרש.

הפיטורים היו אמורים לחול על 40% מבנקאי ההשקעות בתחום הטכנולוגיה והטלקום ו-15% מבנקאי ההשקעות למוסדות פיננסיים. הצעת הפרישה הוגשה לפני כחודש לכ-66 אלף עובדי הבנק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully