וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אבי פתיר: "אנחנו שוקלים לבצע המרת חוב; אין ביטחון שתמיכת בעלי המניות הזרים תימשך לעד"

ערן גבאי

19.11.2001 / 10:47

מנכ"ל ברק: כיום המגמה של חברות זרות היא לצאת מישראל; המיזוג עם קווי זהב יכול ליצור גוף שיטפל לא רק בתקשורת בינלאומית; יש כוונה לשמור על רמת מחירי השיחה הקיימים

"אנחנו שוקלים לבצע המרת חוב", כך אומר אבי פתיר, מנכ"ל חברת התקשורת הבינלאומית ברק. "מתחילת הדרך היה ברור שנגלגל את החוב כשיתאפשר לנו. רצינו לבצע הנפקה לפני שנה, אלא שאז השוק קרס והנאסד"ק ברח לנו", הוסיף. לברק חוב באג"ח דולרי של 150 מיליון דולר, רובו בריבית של 12.5%.

אנליסטים מעריכים שהשיפור המתמשך בתוצאותיה של ברק יאפשר לה לבצע התקדמות במבנה החוב, ולא פוסלים על הסף את האפשרות שברק תמיר, בתוך זמן לא רב, את חובה בחוב חדש בריבית נמוכה יותר.

כמו כן, סבורים האנליסטים שעליית מחירים, המשך מגמת השיפור בתוצאות והקיצוץ בעלויות עשויים להוביל את ברק לאיזון. פתיר ציין, בשונה מסמנכ"ל הכספים שלו לארי אקרמן, כי יש כוונה לשמור על רמת מחירי השיחה הקיימים.

"עוד שנה וחצי אקנה הגנות דולריות. כיום אני קונה הגנות על התזרים בלבד. מי יודע מה יקרה בעתיד. יש הרבה מאוד סימני שאלה ולמולם אנחנו בוחנים חלופות ומתכננים צעדים, ובהחלט יכולים להיות תרחישים לא סימפטיים.

"מהרבעון השני רואים שיפור בכל הפרמטרים בדו"חות החברה. אם נמשיך לעבוד נכון ולקבל גיבוי מבעלי המניות - הפעילות שלנו תמשיך בצורה טובה".

אתה רומז שתמיכת בעלי המניות בברק מוטלת בספק?

"בעלי המניות תמכו בכל הצעדים שלנו, אך אף אחד לא מבטיח שזה יימשך לעד. המצב של ישראל הוא לא כמו בשנת 1997. אין לנו בעיה כרגע אבל אי אפשר להתעלם מהטרנד של החברות הזרות לצאת מישראל.

"הניסיון להגיע למיזוג עם קווי זהב הוא מהלך נכון, ואני מקווה שנגיע לסיכום חיובי. הבעיה היא לא בחיבור בין החברות אלא בשאלה איך ייראה הענף בעתיד. היום הענף בנוי עקום. המיזוג עם קווי זהב יכול ליצור אלטרנטיווה על ידי יצירת גוף משמעותי. מבחינה אסטרטגית יש תמימות דעים בינינו לבין קווי זהב, והסינרגיה הזו יכולה ליצור גוף שיטפל לא רק בתקשורת בינלאומית", הוא אומר.

לגבי אירועי ספטמבר והשפעתם על דו"חות החברה, אומר פתיר: "זה אירוע של יום אחד והוא לא משנה את הדו"חות. השינוי בהרגלי הצריכה יכול להיות לטובתנו, אך קשה למדוד את זה בטווח הקצר".

עוד אמר פתיר שההכנסות משירותי ISP מהוות כ-10% מסך ההכנסות של החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully