וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"טריון עומדת בפני השלמת גיוס עבור החברה הבת I-Media; מתכוונת להכניס שותף ולהוריד את החזקתה ל-80%"

גתית פנקס

19.11.2001 / 12:22

כך אומרים בבית ההשקעות דויטשה בנק; בשלב מאוחר יותר, טריון מתכוונת לבצע ספין אוף של החברה הבת; "לא נתפלא אם כחלק ממאמץ הורדת ההוצאות יהיו פיטורים נוספים עד סוף השנה"; להמלצות האנליסטים האחרונות

בחודש שעבר הודיעה חברת טריון על הקמתה של חברה בת עצמאית (בבעלות מלאה) בתחום המוליכים למחצה תחת השם Semiconductors I-Media, ומדו"ח חדש של בית ההשקעות דויטשה בנק עולה כי טריון מבקשת להשלים בתקופה הקרובה גיוס פרטי עבור החברה הבת. את הדברים אמר זקי רקיב, מנכ"ל החברה, בוועידה בה השתתף בשבוע שעבר.

טריון היא ספקית של מערכות כבלים רחבות סרט, והיא נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי שוק של 900 מיליון דולר. I-Media, שבסיסה בסנטה קלרה, קליפורניה, עוסקת בתכנון, ייצור ושיווק פתרונות סיליקון ותוכנה לתקשורת רחבת סרט, שמאפשרים ליצרניות ציוד עבור ספקיות שירות כבלים - לרבות מתחרותיה של טריון - לבנות מוצרים להעברה כמעט סימטרית של קול, וידיאו ונתונים בפס רחב.

המוצרים ש-I-Media מפתחת הם מכלולי שבבים (Chipset) מבוססי DOCSIS 2.0. האנליסט ג'ורג' נוטר מבית ההשקעות דויטשה בנק מעדכן, כי השאיפה של רקיב היא לשמור על בעלות של 80% בחברה הבת, ומאוחר יותר לבצע ספין אוף של החברה.

Design Win ברבעון הראשון

עד סוף השנה טריון צפויה למנות מנכ"ל לחברה הבת, המעסיקה כיום כ-100 עובדים. נוטר אף מעדכן כי החברה מתכוונת לדווח על Design Win ראשון ברבעון הראשון, שההכנסות ממנו יגיעו ברבעון השני של 2002. "נצטרך למצוא מימון נוסף כדי לתמוך בהתרחבות המהירה שלנו, לפתח שירותים חדשים, להגיב ללחצים התחרותיים עלינו ולרכוש טכנולוגיות משלימות", הכריזה החברה בדו"חות הרבעוניים המורחבים שלה, מה שמתיישב עם דברי רקיב בוועידה.

מקורו של השם I-Media הוא בחברה בעלת שם זהה שייסד אפי ארזי ב-1996, ונרכשה על ידי טריון בסוף שנת 1999 תמורת 100 מיליון דולר בעסקת מניות. הפתרונות של אימדיה משולבים כבר היום במרבית המודמים והיחידות המרכזיות במוקדי הכבלים של טריון, ומהן כ-6,000 יחידות מרכזיות הנמצאות במוקדי חברות הכבלים ו-2 מיליון מודמי כבלים שטריון שיווקה עד כה.

בספטמבר השנה ניתן עבור טריון האות לחזק את פעילותה המבוססת על ה-DOCSIS 2.0, כאשר Cable Television Laboratories - גוף התקינה האמריקאי לכבלים - הודיע על יצירת תקן חדש שייקרא DOCSIS 2.0, ויכלול טכנולוגיות חדשות, מתקדמות ומהירות להעברת מידע בכבלים, דוגמת A-TDMA ו-S-CDMA.

אלו היו חדשות טובות עבור טריון, שכן הפטנט של הטכנולוגיה האחרונה (S-CDMA) רשום על שמה. מאז נובמבר 1998 נאבקו מנהלי החברה, האחים זכי ושלמה רכיב, על הצגת התקן המחודש והכללתה של החברה בו.

צפויים פיטורים נוספים

"הנהלת טריון אמרה כי חברת ברודקום , ספקית של ה-DOCSIS 1.0/1.1, מפיצה פחד, חוסר ודאות וספק לגבי לוחות הזמנים הנוגעים לאימוץ ה-DOCSIS 2.0", אומרים בדויטשה בנק, ומעדיפים לראות בכך אינדיקציה דווקא לכך שטריון עצמה תצליח להגיע בזמן לשוק עם מוצריה החדשים. יצוין, כי ברודקום וחברות נוספות דוגמת קונקסנט, פסיפיק ברודבנד, טקסס אינטסטרומנטס , היו שותפות לצוות שניסה יחד עם טריון לקדם את הקונספט של ה-DOCSIS 2.0 אצל CableLabs.

בדויטשה בנק מעריכים כי טריון תמשיך לקצץ את מבנה ההוצאות שלה. "לא נתפלא לראות פיטורי עובדים נוספים עד סוף השנה", מכריזים בבית ההשקעות, "ואנחנו רואים בקיצוצים נוספים כדבר חיובי ביותר עבור החברה". בתחילת השנה העסיקה החברה כ-800 עובדים, ומתוכם 260 בישראל. כיום היא מעסיקה 120 עובדים בישראל, מתוך כ-400 עובדים בעולם.

רכישה בתחום של טריון על ידי ג'וניפר

האנליסטים בדויטשה בנק אינם מתייחסים להתפתחות נוספת שמחממת את שוק המודמים לכבלים: בשבוע שעבר הודיעה חברת Juniper, יצרנית של ציוד תקשורת לאינטרנט, כי היא תרכוש את חברת Pacific Broadband Communications הפרטית תמורת 200 מיליון דולר במניות.

ג'וניפר החזיקה טרם הרכישה ב-2%-3% מהון מניות החברה הפרטית, המתמחה בפיתוח CTMS - cable modem termination systems. ג'וניפר העריכה בהודעתה כי שוק זה צפוי לצמוח ל-1.3 מיליארד דולר עד 2005, ולפי חברת הייעוץ Kagan Worldwide Media, השוק לשירותים מתקדמים עבור ספקי כבלים עשוי להגיע ל-52 מיליארד דולר בשנת 2010.

בתחום זה התבצעו מספר רכישות משמעותיות, ביניהן זו של ADC את ברודבנד אקסס סיסטמס תמורת 1.1 מיליארד דולר בשנה שעברה; מוטורולה רכשה לפני ארבעה חודשים את RiverDelta תמורת 300 מיליון דולר - כאשר לאף אחת מהחברות הללו לא היו הכנסות משמעותיות. לפי סקר שפירסמה לא מכבר חברת ד'לורו, לטריון נתח שוק של 22.4% במודמים לכבלים (CMTS) והיא ניצבת אחרי סיסקו , המובילה את השוק, עם נתח של 32.1%.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully