וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התעוררות בקבוצת גרין - מניות החברה והחברות המוחזקות רשמו עליות חדות ביומיים האחרונים

אלי דניאל

19.11.2001 / 19:13

גרין זינקה היום בכ-23% במחזור חריג של כ-2 מיליון שקל והשלימה עלייה של יותר מ-30% ביומיים; הערכות בשוק - תשובה ניצל את מחיר המניה כדי להגדיל החזקותיו

התקופה האחרונה לא תיחשב כמוצלחת במיוחד בחברת ההון סיכון גרין , הנמצאת בשליטת יצחק תשובה, כאשר בתום השבוע שעבר הידרדרה מנייתה למחיר שפל של השנים האחרונות - כ-2.8 שקלים. אבל, שני ימי המסחר האחרונים, בהם עלתה מניית גרין בכ-32%, עשויים לאותת על מפנה, ולו זמני, לפחות מבחינת התנהגות המניה.

גרין, שהשלימה לא מזמן הסדר לפרישת חובות לבנק לאומי , הודיעה לפני כשבועיים על כוונתה לבצע גיוס הון של כ-50 מיליון שקל, באמצעות הנפקת זכויות. מלבד אירועים אלה, לא דיווחה החברה על התפתחות כלשהי היכולה להסביר את ההסתערות שהיתה אתמול והיום על מנייתה.

לאחר שאתמול עלתה מניית גרין בשיעור של 7.4% במחזור של כ-200 אלף שקל, יום המסחר הנוכחי במניה היה סוער במיוחד. לא פחות מכ-590 אלף מניות של החברה (כ-7.8% ממניותיה) החליפו ידיים, והמניה זינקה בכ-22.8% במחזור גבוה של כ-2 מיליון שקל. הפעילים בשוק העריכו שבעל השליטה בחברה, יצחק תשובה, ניצל את מחירה הנמוך של המניה והיה מעורב ברכישה של מניותיה.

אולם, התנועה החדה כלפי מעלה, לא היתה רק מנת חלקה של מניית גרין, מניות החברות והקרנות המוחזקות על ידה רשמו אף הן עליות נאות במהלך היומיים האחרונים.

כך למשל, קרן ההון סיכון מופת , המוחזקת על ידי גרין בשיעור של כ-51%, עלתה היום ב-6.5% במחזור של כ-380 אלף שקל, לאחר שאתמול היא זינקה בכ-9.6%. קרן ההון סיכון שדות מו"פ , בה מחזיקה גרין בכ-15% מהון המניות, הוסיפה היום כ-7.2%, במחזור של כ-240 אלף שקל, והשלימה עלייה של כ-10% ביומיים האחרונים.

גם למניית חברת ההשקעות אאורה , המוחזקת על ידי גרין בשיעור של כ-26%, נרשמו עליות נאות. אאורה קפצה היום ב-13.5% לאחר עלייה מתונה יחסית של 2.5% אותה היא רשמה אתמול. מניית קרן ההון סיכון מרתון השלימה עלייה של כ-14% ביומיים האחרונים, ואילו מניית אינוונטק , בה מחזיקה גרין בכ-25% מהמניות, עלתה היום בכ-6.7%.

על רקע עליות אלה, נראה כי כל שנותר הוא להמתין בסבלנות עוד מספר ימים לדו"חות הכספיים של גרין, ולראות האם עליות השערים במניה מבוססות גם על שיפור כלשהו בתוצאות החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully