וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיקצ'רוויז'ן הירושלמית שבבעלות קודאק תפטר בחודש הבא 35 עובדים; יפוטרו גם 100 מהעובדים בארה"ב

אלי דניאל

19.11.2001 / 19:54

החברה נרכשה על ידי קודאק ב-140 מיליון דולר; ככל הידוע, הפיטורים הם חלק מתוכנית ההתייעלות של קודאק שמטרתם לקצץ בהוצאותיה ולשפר את רווחיותה

חברת פיקצ'רוויז'ן הירושלמית, העוסקת בהעברת תמונות באמצעות האינטרנט, עומדת לסגור את אחד משני קווי המוצרים שלה, ובימים הקרובים צפויים לקבל 35 מעובדיה מכתבי פיטורים וכספי פיצויים לתקופה של חודשיים ימים. שאר עובדי החברה עתידים לסיים את עבודתם במארס 2002. בנוסף, כ-100 מעובדי החברה המועסקים במטה שבארה"ב צפויים אף הם לקבל מכתבי פיטורים. בתחום הפעילות השני של החברה, יישאר צוות ניהולי אשר ינסה להחיות את החברה.

מהחברה נמסר ל-TheMarker.com כי "לקבלת תגובה, יש לפנות לחברת קודאק ברוצ'סטר, ארה"ב". למרות פניית TheMarker.com תגובת קודאק, טרם נמסרה.

נראה כי הפיטורים בפיקצ'רוויז'ן הם חלק מתוכנית ההתייעלות של קודאק עליה דיווחה חברת הענק האמריקאית בסוף השבוע שעבר, שמטרתם לקצץ בהוצאותיה ולשפר את רווחיותה. חברת פיקצ'רוויז'ן נוסדה לפני כ-6 שנים על ידי יעקב בן יעקב. במהלך שנת 1998 נרכשה השליטה בחברה (51% ממניותיה) ע"י קודאק בתמורה לכ-50 מיליון דולר, כאשר במהלך שנת 2000 השלימה קודאק את רכישת יתרת המניות בתמורה לכ-90 מיליון דולר.

יצוין כי הטכנולוגיה שפותחה על ידי פיקצ'וויז'ן מצויה באתרי התמונות "You Have Got Picture" של AOL ו-"Kodak Photonet Online", ועל רקע תוכנית ההתייעלות של קודאק והפיטורים האמורים, עתידו של אתר photonet.com אינו ברור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully