וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האנליסטים חוזרים לכור

אילן מוסנאים

19.11.2001 / 20:23

בבתי השקעות סבורים שהחברה עלתה על מסלול ההתאוששות; אופטימיות גם לגבי אי.סי.איי

האנליסטים מתחילים לחזור ולסקר את מניות קבוצת כור באופן חיובי. אחרי שבמהלך השנה האחרונה הורידו בהמוניהם את ההמלצות לחברה, נראה שבעקבות הדו"חות הכספיים לרבעון האחרון הסנטימנט השלילי משתנה, ובמיוחד בעקבות השיפור המסתמן אצל החברה הבת אי.סי.איי .

את האות למגמה נתן האנליסט סטיבן לוי, מבית ההשקעות ליהמן ברדרס, שהותיר בתחילת אוקטובר, למניית אי.סי.איי המלצת "קנייה חזקה", ומחיר יעד של 10 דולרים - כפול ממחירה בנאסד"ק.

לדברי לוי, החדשות הטובות עבור הנהלת אי.סי.איי ומשקיעי החברה מגיעות מכיוון המאזן; "איננו מודאגים מנזילותה של החברה", אומרים בליהמן ברדרס ובכך אולי מצליחים להפיג מעט חששות מפני עתידה של החברה, "יש לה מספיק מזומנים וקווי אשראי כדי לממן את פעילותה עד שתחזור לרווחיות".

תזרים מזומנים חיובי בסוף 2002

אי.סי.איי אמורה, להערכת בית ההשקעות, לייצר תזרים מזומנים חיובי מלא ברבעון הרביעי של 2002, לאחר שמאז יוני 2000 היא אינה עושה זאת. למעשה, ברבעון השלישי של 2001 הצליחה החברה להציג תזרים חיובי קטן יחסית, כתוצאה מהון חוזר. "החברה התקדמה בצורה מצוינת בתחום זה", אומר האנליסט.

גם ביו.בי.אס ורבורג מרוצים מהדו"ח שהציגה אי.סי.איי, והאנליסטים ג'ונתן הלף ותומר יעקב מציינים שהחברה עקפה יפה את אזהרת ההכנסות שלה. ביו.בי.אס בוחרים להשאיר לחברה המלצת "קנייה" ולהעלות לה את מחיר היעד מ-4 ל-5 דולרים.

האנליסטים אומרים כי בסיכום כללי, הודות לרבעון מוצלח של אינוביה - חטיבת האקסס של הקבוצה שצמחה ברבעון ב-29% למכירות של 92.3 מיליון דולר - הצליחה אי.סי.איי להגיע לתוצאות טובות בשורת ההכנסות.

בגולדמן סאקס מציינים שהחברה עשתה "עוד צעד בכיוון הנכון" ברבעון כשדיווחה על מעבר לתזרים חיובי, והציגה שיפור בכל הסעיפים המאזניים. לדברי האנליסטים, למרות שברור שיש לאי.סי.איי עוד דרך ארוכה לעבור ותהליך השינוי עוד לא הושלם, הרי שתוצאות הרבעון השלישי של החברה מעודדות מאוד. לכן הם מותירים למניית החברה המלצת "תשואת יתר".

ב-CIBC לא מזהים תפנית חיובית

מי שמעיבה מעט על אחדות השורה היא האנליסטית אביבית מנה-קליל, מבית ההשקעות אופנהיימר. מנה-קליל מציינת כי תוצאות הרבעון השלישי של החברה הציגו התקדמות נוספת לכיוון עצירת הנפילה העסקית. עם זאת, לדבריה היא אינה מזהה תפנית עסקית משמעותית שתחלץ את החברה מהפסדים וממחיקות נוספים בשנה הקרובה. לאור זאת, מותירים ב-CIBC המלצת "החזק" ומחיר יעד של 4 דולרים לאי.סי.איי.

עם זאת, ב-CIBC יותר אופטימים לגבי החברה האם, כור, והיום מעניק האנליסט שאול איל, למניית הקונצרן שבשליטת קבוצת קלארידג', המלצת "קנייה חזקה". איל קובע לכור מחיר יעד של 9.2 דולרים - גבוה בכ-67% ממחיר המניה בנאסד"ק.

ב-CIBC מציינים כי הם נזהרים מלהכריז שהגרוע ביותר כבר מאחורי כור, ועם זאת ניתן לראות נקודת אור בקצה המנהרה בעקבות ניצנים של שיפור בהוצאות התפעוליות שהחברה הציגה ברבעון השלישי.

ב-CIBC מציינים כי הנהלת כור ממשיכה להיות מחויבת לניווט הקונצרן דרך הקשיים בהם הוא והחברות הבנות שלו שרויים, תוך חתירה לשיפור הרווחיות.

השוק לא מתמחר את ההחזקות הפרטיות

לדברי איל, אם החברה, שדיווחה ברבעון השלישי על תזרים מזומנים חיובי של 19 מיליון דולר, תצליח להציג בתוצאותיה את ההתייעלות המקווה, המניה עשויה לעבור מהפך קיצוני בשנה הבאה.

עם זאת, ב-CIBC מציינים כי החברה ממשיכה להיות מושפעת לרעה מהחולשה בענף התקשורת העולמי, שפוגע בפעילותן של אי.סי.איי וטלרד. מנגד, מציין איל את אלישרא ומכתשים אגן , שממתנות את הפסדי הקונצרן.

ב-CIBC מאמינים שהקונצרן נמצא בתחילת תהליך רה ארגון, וממליצים למשקיעים בעלי אורך רוח להתחיל לבנות את ההחזקה במניה.

ב-CIBC מציינים כי מחירה של מניית כור מתמחר היום את שווי הנכסים הבלתי סחירים של הקונצרן, דוגמת אלישרא, טלרד ועוד, כאפסיים, ולוקח בחשבון רק את החברות הציבוריות שהחברה מחזיקה.

בבית ההשקעות סבורים שכור נמצאת על המסלול הנכון להתאוששות. לדברי איל התהליך עשוי להיות הדרגתי, אך בסופו של דבר הוא יניב למשקיעים פירות חיוביים.

האנליסטים הישראלים פחות אופטימיים

כור זכתה בחודשים האחרונים להמלצות פחות חיוביות מבתי השקעות מקומיים. בסוף אוקטובר הוריד האנליסט חיים ישראל, מנשואה זנקס, את ההמלצה למניית כור מ"צבור" ל"נייטרלי", בלי לנקוב במחיר יעד אפקטיווי למניה. ישראל מציין כי הוא אינו מתלהב מהידיעות לפיהן הקונצרן עשוי למכור את ההחזקות באלישרא, שכן הדבר יגביר את החשיפה של כור לאי.סי.איי.

בסוף אוגוסט העניקו האנליסטים אמיר חייק ואורי וייסבורד, מבנק אגוד, המלצת "החזק" למניה. המלצה דומה העניקה למניית הקונצרן באמצע יוני האנליסטית רקפת לויסון, מבנק הפועלים.

לויסון שמרה ביוני על עקביות לאחר שכבר בתחילת אפריל היא המליצה "להחזיק" בכור. עם זאת, ב-1 באפריל היא נקבה במחיר יעד של 18.66 שקל - גבוה בהרבה מהמחיר ביוני - שהצטמק ל-13.6 שקל.

שבועיים לפני כן, באמצע מארס, נקבו בנשואה זנקס בהמלצת "צבור" ומחיר יעד, שהיום נראה מעט דמיוני, של 240 שקל למניה, גבוה בלמעלה מ-100% ממחיר המניה כיום. אז ציינו בנשואה זנקס, כי אומנם בטווח הארוך תוכנית הרה ארגון של החברה, הכוללת התמקדות ב-3 תחומים: ביטחון, טלקומוניקציה ואגרוכימיה, היא חיובית ותישא פירות. אך כאמור, בנשואה זנקס נותרים פסימיים לגבי המניה בטווח הקצר.

נראה, שהאנליסטים לא היו מספיק פסימיים במארס, ולכן שינוי הדירוג באוקטובר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully