וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק סיים בעלייה של 1.9%; מרקורי זינקה ב-11.9%; צ'ק פוינט רשמה עלייה של 7.9%

גיא ימין

19.11.2001 / 23:41

מדד הדאו ג'ונס הוסיף 1.1%; קומטאץ' זינקה בכ-38%; אודיוקודס הוספה 13.5%; אי.סי.איי רשמה עלייה של 7.1% על רקע צעדי התייעלות בחברה; לטבלת המניות הדואליות

לאורך כל יום המסחר התאפיינו המדדים המובילים בעליות שערים מתונות, אך בשעת המסחר האחרונה התחזקה המגמה החיובית והתמונה הפכה לחד משמעית - עוד יום של אופטימיות בוול סטריט. את היום סיים הנאסד"ק בעלייה של 1.9% לרמה של 1,934.5 נקודות, הגבוהה ביותר מאז אמצע חודש אוגוסט לפני יותר משלושה חודשים. רמה זו גבוהה ב-35.9% מהשפל שרשם מדד מניות הטכנולוגיה ב-21 בספטמבר. הדאו ג'ונס רשם עלייה של 1.1% לרמה של 9,976.5 נקודות, קרוב לרמת ה-10,000 נקודות אותה חצה לאחרונה בדרכו מטה בתחילת ספטמבר.

המשקיעים היום ביכרו להתעלם מהערכות הכלכלן הראשי בבית ההשקעות מריל לינץ', לפיהן ההאטה במשק האמריקאי טרם הגיעה לסיומה וכי המיתון יימשך גם בחודשים הקרובים, ולהתמקד בבשורות חיוביות יותר ובנתוני מקרו מעודדים יחסית.

וכך, העליות במניות הבלו צ'יפ מיוחסות בעיקר לחדשות התאגידיות היום, שכללו הערכות בשוק בדבר מיזוגים ושיתופי פעולה פוטנציאליים. במגזר האנרגיה, למשל, נתן את הטון היום ההסכם בין חברת פיליפס פטרוליאום (סימול P) לקונוקו (סימול COC), לפיו תרכוש פיליפס את קונוקו ללא פרמיה מעל מחירה הנוכחי של האחרונה בשוק. שתי החברות הודיעו על המיזוג המתוכנן אתמול, ושוויה של העסקה, שתיצור את הישות השלישית בגודלה בשוק יצרני הנפט בארה"ב, עשוי להגיע ל-15.2 מיליארד דולר. מניית פיליפס עלתה ב-3% ומניית קונוקו הוסיפה 6.9% במחזור ער.

בזירת הטכנולוגיה העריכו אנליסטים עם תחילת השבוע כי שתי היריבות פאלם (סימול PALM) והאנדספרינג (סימול HAND) עשויות לחתום על הסכם אסטרטגי, עתה משהתפטר מנכ"ל פאלם. הערכות אלה הובילו לניתורים חדים במניות, כאשר פאלם עולה 12.8% והאנדספרינד מזנקת ב-35.3%.

ובמישור המקרו כלכלי, התפרסמו לפני המסחר נתונים בדבר מספר התחלות הבנייה בארצות הברית במהלך חודש אוקטובר. ההערכות המוקדמות היו כי המספרים יצביעו על 1.5 מיליון התחלות בנייה במהלך החודש לעומת 1.6 מיליון בספטמבר, אך בפועל עמד המספר של 1.55 מיליון, נתון חיובי יחסית בהתחשב באווירת חוסר הוודאות הנוכחית.

צ'ק פוינט: עליות של כ-45% מתחילת החודש

המסחר בישראליות התאפיין אף הוא היום במגמה כללית של עליות ובמחזורים גדולים יחסית לממוצע, ובלטו לחיוב המניות הכבדות.

מרקורי רשמה עלייה של 11.9% למחיר של 34 דולר, המשקף לחברה שווי של כ-3.1 מיליארד דולר. עוד בלטה צ'ק פוינט , שרשמה עלייה של 7.9% למחיר של 42.5 דולר, והשלימה בכך עלייה של 44.1% מאז תחילת החודש. לעומתן, לא הצליחה ליהנות מעליות קומברס , שאיבדה 1.1% למחיר של 23.7 דולר.

היה זה יום חיובי למניית אי.סי.איי שעלתה היום ב-7.1% למחיר של 4.4 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של כ-410 מיליון דולר, בדומה לשוויים שרשמה לפני כשלושה חודשים.

נראה כי הקטליזטור לעליות היום הוא הודעת החברה על חתימת חוזה למיקור חוץ (אאוטסורסינג) של טכנולוגיית ה-IT שלה עם EDS ישראל, מקבוצת EDS העולמית. שוויו של החוזה הוא 80 מיליון דולר והוא יתפרש על פני 5 השנים הקרובות. אי.סי.איי מעריכה כי הוצאת שירותי המחשוב שלה לגוף חיצוני תסייע בהקטנת העלויות של החברה.

עוד בלטה בצד העולות מניית קומטאץ' , שזינקה ללא הסבר ב-38.1% למחיר של 29 סנט למניה, במחזור מסחר הגבוה פי 8 מהממוצע היומי שלה. קומטאץ' לא סיפקה חדשות חיוביות כלשהן בתקופה האחרונה, מה שבא לידי ביטוי גם במחיר המניה, שאיבדה 40% מאז תחילת חודש ספטמבר.

ICTS נפלה על רקע החלטת בתי הנבחרים

בין העולות היום היתה גם אודיוקודס , המפתחת ומשווקת מוצרים לשוק טלפוניית האינטרנט, שרשמה עלייה של 13.5% למחיר של 4.7 דולרים. מאז תחילת החודש עלתה אודיוקודס, ב-74%, וזאת על אף שבשבוע שעבר דיווחה החברה על תוצאותיה לרבעון השלישי, לפיהן רשמה ירידה של קרוב ל-60% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל ומעבר להפסד נקי. בין הגורמים למומנטום החיובי במניה מצויה הודעתה מתחילת החודש לפיה החלה בהשקת מוצרים לשוק הסלולר.

מניות MRV (אם.אר.וי) והחברה הבת לומיננט המשיכו לעלות: מניית החברה האם הוסיפה 8.5% למחיר של 5.8 דולרים ומניית לומיננט עלתה ב-11.4% למחיר של 2.4 דולרים.

MRV אינה חברה ישראלית קלאסית, אולם מנהליה - נעם לוטן ושלמה מרגלית - הם ישראלים, והיא משמשת כחממה לסטארט אפים אופטיים, שחלקם ישראליים או בעלי קשר לארץ. שתי המניות השלימו מאז תחילת השבוע שעבר עלייה מצטברת של כ-45% כל אחת. בתקופה הקרובה אמורות שתי החברות להשלים הליך של מיזוג - מעט יותר משנה לאחר שלומיננט פוצלה מפעילות החברה האם.

בין היורדות בלטה מניית ICTS (אי.סי.טי.אס) , שהשילה 15.2% למחיר של 6.7 דולר במחזור כפול מהממוצע. הרקע לירידות: אישור חקיקה של בתי המחוקקים בארצות הברית ביום שישי האחרון, לפיה תעבור האחריות על אבטחת נמלי תעופה לידי הרשויות הפדרליות. ICTS, המספקת שירותי אבטחה לנמלי תעופה (ולאחרונה גם לטרמינלים יבשתיים), והמתמחה במערכות לסינון ובדיקת נוסעים, עשויה כמובן להיפגע מהחלטה זו, אך גם לאחר הירידות היום הוסיפה המניה 4.5 לערכה מאז הפסקת המסחר בשל פיגועי ה-11 בספטמבר.

עוד בלטו אורכית שהוסיפה 12.4% למחיר של 2.4 דולרים; ריט טכנולוגיות שירדה ב-9.8% למחיר של 2.8 דולרים; גיוון אימג'ינג שרשמה ירידה של 5.9% למחיר של 10.5 דולר, ב-12.5% מתחת למחיר הנפקתה; וגילת לוויינים , שעלתה ב-12.6% למחיר של 3.7 דולרים, ומאז פרסום דו"חותיה לרבעון השלישי בשבוע שעבר רשמה עלייה מצטברת של 27.6%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully