וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט עולה למרות ג'נרל מוטורס

שמואל שוסטר

26.2.2009 / 18:31

הנאסד"'ק מתחזק ב-0.5% על רקע טיוטת התקציב של אובמה שתוגש היום. ההזמנות למוצרים בני קיימא ירדו פעם שישית ברציפות

על רקע הדו"חות המאכזבים של ג'נרל מוטורס וההמתנה לבקשת התקציב שצפויה להגיע לאישור הקונגרס, דאו ג’ונס מתחזק ב-0.5% לרמה של 7,310 נקודות, נאסד"ק מוסיף כ-0.5% לרמה של 1,432 נקודות ו-S&P 500 עולה ב-1% לרמה של 773 נקודות. בשוק הסולידי, נרשמות ירידות במחירי איגרות החוב של ממשלת ארה"ב לתקופה של 10 שנים והתשואה עליהן עולה ב-0.06% לרמה של 3%.

בזירת המקרו: ההזמנות למוצרים בני קיימא בארה"ב רשמו ירידה שישית ברציפות בינואר, לראשונה מאז תחילת המעקב אחר הנתון ב-1992. ההזמנות למוצרים בני קיימא ירדו ב-5.2% בינואר - ירידה חדה מהצפוי. הירידה בהזמנות מוצרים בני קיימא בדצמבר תוקנה כלפי מטה, לירידה של 4.6%. באוקטובר נרשמה הירידה החדה ביותר בהזמנות חדשות - 8.5%.

במקביל דיווח היום משרד העבודה האמריקאי על גידול במספר תביעות האבטלה הראשונות בשבוע שעבר. מספר התביעות גדל ב-36 אלף בשבוע שהסתיים ב-21 בפברואר, לסך של 667 אלף. רמת התביעות הראשונות היא כעת הגבוהה מאז אוקטובר 1982 - וגבוהה ב-86% לעומת רמתה בשבוע המקביל בשנה שעברה.

נשיא ארה"ב ברק אובמה, יגיש היום לקונגרס את בקשת התקציב הראשונה שלו. במסגרת הבקשה ידרוש 750 מיליארד דולר לשם סיוע למגזר הפיננסי, כמו גם מימון למערכת הבריאות האמריקאית ולתוכנית צמצום של גזי החממה. תוכנית התקציב מעריכה כי בשנת הכספים שתסתיים ב-30 בספטמבר, תרשום ממשלת ארה"ב גירעון בסך 1.75 טריליון דולר – כ-12% מהתמ"ג האמריקאי.

ענקית הפיננסים סיטי קרובה להסכם לפיו ממשלת ארה"ב תגדיל את אחזקותיה בחברה ל-40%. על פי ההערכות, הודעה על העסקה עשויה להתפרסם כבר היום . הגדלת אחזקות הממשל בסיטי עלולה לגרום לסיבוכים רבים שכן, סיטי היא בעלת השליטה בגרופו פיננסי ירו בנאמקס, הבנק השני בגודלו במקסיקו, לפי נכסים. החוק המקסיקאי אוסר על חברה, שממשלה זרה מחזיקה ביותר מ-10% ממנה, לנהל בנק במקסיקו.

AIG ורשויות ארה"ב נמצאות בדיונים מתקדמים בנוגע למהלכי ארגון-מחדש רדיקליים שיפצלו את החברה לשלוש חטיבות שונות בניהול ממשלתי, על מנת למנוע את קריסתה. מהלך הארגון-מחדש, שתואר על ידי אחר המקורבים כ"פירוק מבוקר", עשוי להוביל לסוף ההיסטוריה בת 90 השנים של החברה כקונגלומרט ביטוח בינלאומי עצמאי.

המשבר לא מפסיק להכות ביצרניות הרכב האמריקאיות. ג’נרל מוטורס דיווחה על הפסד רבעוני נקי בסך 9.6 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, לעומת הפסד בסך 1.5 מיליארד דולר "בלבד" ברבעון המקביל בשנה שעברה. החברה דיווחה על ירידה של 52% בהכנסותיה לסך של 30.8 מיליארד דולר. קופת המזומנים של GM הצטמצמה ביותר מ-6 מיליארד דולר ברבעון, והסתכמה ב-14 מיליארד דולר בסוף 2008.

אפל נסחרת על רקע חזרתו של סטיב ג'ובס לתפקידו כמנכ"ל החברה במהלך חודש יוני. במשך תשעת החודשים האחרונים סירבה אפל למסור פרטים בנוגע למצבו הבריאותי של ג'ובס, גם כשהודיעה בחודש שעבר כי יעזוב את תפקידו למשך שישה חודשים כדי לטפל בבריאותו. ביום רביעי, בכנס בעלי המניות שנערך במטה הראשי של החברה בקליפורניה, הודיעה החברה כי ג'ובס עתיד לחזור לחברה ביוני, כפי שפורסם. ארתור לוינסון, מנכ"ל משותף של אפל, אמר כי ג'ובס עדיין מעורב בניהול היומיומי של החברה ובהחלטות האסטרטגיות.

מניית פרטנר נסחרת על רקע הורדת המלצה של בנק ההשקעות הקנדי RBC. בבנק מורידים את מחיר היעד למניית החברה מ-26 ל-22 דולר אך מותירים את ההמלצה על "תשואת יתר". זאת, בעקבות דו"חות הרבעון הרביעי שהתפרסמו לפני מספר ימים והראו כי ההאטה הגיעה גם לענף הסלולר. האנליסט דניאל מירון צופה כי הכנסות פרטנר יעמדו על 6.2 מיליארד שקל ב-2009 ביחס לתחזית מוקדמת להכנסות של 6.5 מיליארד דולר. בנוסף, צופה מירון כי הכנסות החברה ברבעון הראשון יעמדו על 1.6 מיליארד שקל ביחס לתחזית קודמת להכנסות של 1.8 מיליארד שקל.

אינטרנט זהב נסחרת על רקע דו"חותיה לרבעון הרביעי של 2008, אותו סיימה עם ירידה ברווח של מיליון שקל בלבד לעומת 79 מיליון שקל ברבעון המקביל. ירידת ערך של נכסים הובילה לירידה חדה ברווח, למרות עלייה בהכנסות וברווח התפעולי. אינטרנט זהב, הנסחרת בתל אביב ובוול סטריט, היא חברת האחזקות שתחתיה נמצאת 012 סמייל, וכן חברת התוכן והאינטרנט סמייל מדיה.

עופר אדלר, מנכ"ל ומייסד אינקרדימייל, ספקית תוכנת הדואר הבידורי, הגדיל את אחזקתו בחברה ל-23.4% במהלך השנה שהסתיימה ב-4 בדצמבר, כאשר עבור 685 אלף מניות שילם אדלר כ-2.1 מיליון דולר. את המניות רכש אדלר בשוק הפתוח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully