וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

החשב הכללי: משרד המשפטים השלים טיוטת כתב התביעה נגד בזק בפרשת הקרקעות

הארץ

20.11.2001 / 7:44

התביעה נועדה להסדיר את המחלוקת בין המדינה לבזק בנוגע לקרקעות בשווי של מאות מיליוני דולרים שנמסרו לבזק כדי להקים אנטנות שידור והגברה ברחבי המדינה

מאת הדר חורש

משרד המשפטים השלים את טיוטת כתב התביעה נגד בזק בפרשת הקרקעות - כך אמר אתמול החשב הכללי באוצר, ניר גלעד, המופקד על ההתחשבנות עם בזק. התביעה נועדה להסדיר את המחלוקת בין המדינה לבזק בנוגע לקרקעות בשווי של מאות מיליוני דולרים. הקרקעות נמסרו לבזק כדי להקים אנטנות שידור והגברה ברחבי המדינה. בזק טוענת כי היא הבעלים של הקרקעות, ואילו המדינה טוענת כי הקרקעות נמסרו לבזק כפיקדון.

שאלת הבעלות על הקרקעות לא נדונה כל עוד היתה בזק חברה ממשלתית, ואולם לקראת הפרטתה המלאה שבה הסוגיה. לאחר שהוחלט ליישב את המחלוקת באמצעות פנייה לבית משפט, הורה היועץ המשפטי לממשלה לנסות וליישב את המחלוקת באמצעות מו"מ. ואולם חצי שנה לאחר שהתקבלה ההחלטה, לא היתה התקדמות בעניין. לדברי גלעד, בזק הגישה לאוצר הצעות לגבי הדרכים לפתרון הבעיה, אבל עדיין אין תוכנית פשרה שתשמש בסיס לדיונים.

בזק מעדיפה להגיע לפשרה עם המדינה, שכן סיכוייה לשכנע את בית המשפט כי היא הבעלים, אינם ברורים. המדינה מעוניינת להגיע לפשרה, מכיוון שהמחלוקת המשפטית עלולה לעכב תוכניות פיתוח בכמה מהקרקעות שבמחלוקת.

גלעד אמר אתמול כי בכוונתו להסדיר את הפרשה בדרך של פשרה או בדרך של הגשת תביעה עד מאי 2002; במועד זה אמורה בזק לפתוח את חדר המידע למשקיעים המתעניינים ברכישת השליטה.

המודעה למכירת בזק פורסמה ביום רביעי בשבוע שעבר. עד כה פנו כמה עשרות לרשות החברות בבקשה לקבלת מסמכי המכירה. מספר המתעניינים במסמכים אינו מלמד בהכרח על מספרם של המתעניינים ברצינות ברכישת השליטה בחברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully