וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחיקת השקעות בהיקף של 4.6 מיליון שקל הובילה את תמיר הון להפסד רבעוני של 764 אלף שקל

אלי דניאל

20.11.2001 / 11:21

החברה מחקה מחצית מהשקעותיה בטשילון ובטלנולדג'; הכנסות המימון הסתכמו בכ-7.8 מיליון שקל; במהלך הרבעון בוצעה השקעת המשך של 690 אלף דולר במודם ארט

חברת תמיר פישמן הון סיכון II - הפסידה ברבעון השלישי 764 אלף שקל, יותר מכפליים מההפסד של 300 אלף שקל שנרשם ברבעון המקביל. זאת, בעקבות מחיקת השקעות בהיקף של כ-4.6 מיליון שקל.

החברה ביצעה מחיקת השקעה בהיקף של 2.4 מיליון שקל בוצעה בחברת טשילון, אשר החליטה על הפסקת פעילותה בפיתוח פתרונות לאבטחה עבור זירות מסחר אלקטרוני, ועל התארגנות מחדש. מחיקה זו, מהווה הפחתה של מחצית ההשקעה שביצעה עד היום תמיר הון בטשילון.

כמו כן, בגין השקעתה בחברת טלנולדג' ביצעה החברה מחיקה בהיקף של כ-2.2 מיליון שקל (כמחצית מההשקעה). בתמיר פישמן הון סיכון מציינים כי ההחלטה על הפחתת ההשקעה באה על רקע השינויים הדרסטיים שעברו על השוק בו פועלת טלנולדג', והחלטתה לשנות את האסטרטגיה העסקית שלה כמו גם לצמצם את מצבת כוח האדם.

במהלך הרבעון השלישי רשמה החברה הכנסות מימון בהיקף של כ-7.8 מיליון שקל. הכנסות אלה נובעות משערוך הפיקדונות הבנקאיים של החברה על רקע עלייה של 4.5% בשער הדולר. דמי הניהול ששילמה החברה לחברת TFV הנמצאת בשליטת בית ההשקעות תמיר פישמן, הסתכמו בכ-1.4 מיליון שקל.

סיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה מראה כי הכנסות המימון בתקופה זו הסתכמו בכ-16.1 מיליון שקל והרווח הנקי עומד על 2.4 מיליון שקל, כ-10% יותר מהרווח הנקי בתקופה המקבילה.

במהלך הרבעון השקיעה החברה 690 אלף דולר במודם ארט העוסקת בפיתוח שבבים לדור השלישי של התקשורת הסלולרית רחבת הפס. כמו כן, תמיר הון סיכון העמידה לחברת סגיטה, העוסקת בפיתוח מוצרים לתחום בקרת האיכות של פעילות ייצור שבבים ורכיבים אופטיים, הלוואות גישור בסך של 386 אלף דולר.

ההון העצמי של החברה ליום ה-30 בספטמבר 2001 הסתכם בכ-216.7 מיליון שקל, כאשר סך האמצעים הנזילים של החברה מסתכמים לתום הרבעון השלישי בכ-173.4 מיליון שקל.

יצוין, כי בשבוע שעבר עלה לכותרות נושא מינויו של מחליף לדניאל לבנטל, אשר סיים את תקופת כהונתו בדירקטוריון. על רקע חילוקי דעות בין בית ההשקעות אילנות בטוחה המחזיק בכ-20.6% ממניות החברה לבעלי מניות המיעוט, ימשיך לבנטל לכהן תקופה נוספת בדירקטוריון החברה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully