וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

OTI סיימה את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם גידול של 40% בהכנסות; צופה התמתנות בקצב הצמיחה

ליאור כגן

20.11.2001 / 12:31

ההכנסות הסתכמו ב-15 מיליון דולר, אך הההפסד גדל ל-8.5 מיליון דולר; החברה מדווחת כי אחד מלקוחותיה החשובים הודיע על הפסקת ההתקשרות

חברת OTI (און טראק) מראש פינה, המתמחה בפיתוח טכנולוגיה לכרטיסים חכמים מיוחדים, ממשיכה להגדיל את הכנסותיה ואת הפסדיה. החברה סיימה את תשעת החודשים הראשונים של השנה עם גידול של 41% (יחסית לתקופה המקבילה) בהכנסות ל-15 מיליון דולר. ההכנסות ברבעון השלישי נותרו כמעט ללא שינוי בהשוואה לרבעון המקביל והסתכמו ב-5.7 מיליון דולר.

אולם, עם פרסום התוצאות מנמיכה החברה ציפיות ומעריכה שהכנסותיה יגדלו בשיעור שנתי של 40%, לעומת צמיחה גבוהה יותר בשנים הקודמות. החברה מדווחת גם שאחד מלקוחותיה החשובים הודיע על הפסקת ההתקשרות עימה, וכי היא בוחנת את ההודעה מבחינה משפטית.

כאמור, בשורה התחתונה ממשיכה החברה להציג הפסדים, והם הסתכמו ברבעון השלישי של השנה ב-2.8 מיליון דולר, לעומת כ-1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. ההפסד בתשעת החודשים הראשונים של השנה תפח ל-8.5 מיליון דולר, לעומת 5.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

הרווח הגולמי של און טראק הסתכם בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-7.2 מיליון דולר, והוא היווה כ-47% מההכנסות (לעומת שיעור של 50% מהמכירות בתקופה המקבילה). הרווח הגולמי ברבעון השלישי של השנה ירד משמעותית לרמה של 38% מהמכירות (2.2 מיליון דולר).

און טראק ממשיכה להשקיע משאבים רבים במחקר ופיתוח, וזהו אחד הגורמים להפסדים המתמשכים למרות הגידול בהכנסות. הוצאות אלו גדלו מאוד בתשעת החודשים הראשונים של השנה והסתכמו ב-5.5 מיליון דולר. הוצאות אלו הסתכמו ברבעון השלישי ב-1.6 מיליון דולר, לעומת 1.1 מיליון דולר ברבעון המקביל.

לדברי מנהלי און טראק, הדו"חות הכספיים של החברה ורמת ההוצאות משקפים את אסטרטגיית ההתרחבות של החברה. לדבריהם, החברה נוקטת באמצעי התייעלות שונים שיאפשרו לה להגיע לאיזון תפעולי במחצית השנייה של 2002.

מניית החברה, הנסחרת בנויר מרקט, רושמת בשעה זו עלייה של כ-9.5% והיא נסחרת במחיר של 1.84 יורו, המשקף לה שווי של כ-25 מיליון דולר. מניית החברה נסחרה בינואר 2001 בשיא של 8.15 יורו, ובתחילת יולי הידרדרה לשפל של 0.7 יורו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully