וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנק הבינלאומי הסתבך בהלוואות ובהשקעות באג"ח של גילת לוויינים

שלומי גולובינסקי

20.11.2001 / 17:00

כך נודע ל-TheMarker.com; על פי הערכות, הפסיד הבנק כ-30 מיליון שקל בתיק הנוסטרו שלו ובאשראים מפתים שהוענקו ללקוחות

הבנק הבינלאומי הסתבך בהשקעה באג"ח להמרה של חברת גילת לוויינים . ל-TheMarker.com נודע כי אחת הסיבות העיקריות להפרשה בהיקף של 28 מיליון שקל בגין ירידת שווי תיק ניירות הערך של הבנק (תיק הנוסטרו) היתה ההשקעה הכושלת באג"ח של גילת שקרסה.

וייתכן שמדובר רק בקצה הקרחון. ככל הידוע, פנה הבנק לפני כשנה לשורה של לקוחות בהצעה להשקיע באג"ח של גילת. על פי הערכות, הבנק לא הסתפק בכך והציע ללקוחות גם מימון לרכישת האג"ח באמצעות הלוואת נון ריקורס, כלומר הלוואה בה האג"ח עצמו משמש כביטחון לפירעון ההלוואה.

התוצאות הגרועות שפירסמה גילת לרבעון השלישי של השנה הובילו לירידה חדה במחירי האג"ח של החברה - מה שיותיר קרוב לוודאי את הבנק עם האג"חים, מאחר שהלקוחות יעדיפו שלא לפרוע את האשראי שנטלו בגין האג"ח.

לפחות לקוח אחד גדול נענה להצעה המפתה - חברת 3 פאן טכנולוגיות של אריה ניסים הנסחרת בבורסה של תל אביב. בדיוק לפני שנה שיגרה החברה הודעה לבורסה לפיה רכשה אג"ח של גילת לוויינים בתמורה למיליון דולר. החברה דיווחה כי מרבית תמורת הרכישה (85%-90%) תמומן מאשראי דולרי שיועמד לה על ידי הבנק הבינלאומי.

גם איש העסקים מאיר שמיר התפתה והשקיע כ-55 מיליון שקל באג"ח של גילת. ההשקעה בוצעה באמצעות חברת מבטח פיננסים הבורסאית, שככל הנראה תיאלץ בקרוב לבצע מחיקות בגין ירידת הערך של האג"ח.

דובר הבינלאומי מסר בתגובה כי הבנק אינו נוהג לפרט את הרכב תיק ניירות הערך שלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully