וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עו"ד שחר בן עמי תובע שכר טרחה בסך 7.5 מיליון שקל בגין טיפול בקרקעות הכנסייה היוונית

אמיר הלמר

20.11.2001 / 17:30

הנתבעים, דוד מורגנשטרן ויעקב רבינוביץ, שבינתיים הוגש כנגדם כתב אישום בפרשה, העבירו את קרקעות הכנסייה למדינה תמורת 20 מיליון דולר

עו"ד שחר בן עמי הגיש היום לביהמ"ש המחוזי בתל אביב תביעה לתשלום שכר טרחתו בגין פעילותו בטיפול בקרקעות הכנסייה היוונית. בן שחר הגיש את התביעה כנגד אנשי העסקים דוד מורגנשטרן ויעקב רבינוביץ וחברת מינטר פרופרטי שבבעלותם.

התובע, באמצעות עו"ד ראובן בילט, טוען שהנתבעים פנו אליו ב-2000 ושכרו את שירותיו לצורך החכרת הזכויות בקרקעות בירושלים שהועברו לידם מהכנסייה היוונית האורתודוכסית.

התובע טוען כי השניים הציגו עצמם כאילו חכרו מהכנסייה היוונית כ-19 אלף דונם מקרקעין באזור בית שמש, וכן שבידם ייפוי כוח המתיר להם להחכיר את הקרקע לצדדים אחרים.

עוד טוען התובע, כי השניים הצהירו בפניו, כי הם עומדים לקבל ייפוי כוח נוסף חתום על ידי הפטריארך היווני שבאזור ירושלים, לחכירת 450 דונם נוספים בלב ירושלים, בשכונות רחביה וטלביה.

השניים, טוען התובע, התחייבו לשלם לו תמורת שירותיו 2.5% מהתמורה שתתקבל בגין העברת הסכמי החכירה לגורם כלשהו, לאחר שיופחת ממנו הסכום שישולם לכנסייה בעבור העסקה. בנוסף, טוען התובע כי הנתבעים התחייבו לשלם לו סכום של מיליון דולר עם קבלת הכספים בפועל.

התובע טוען כי פעל באופן אינטנסיווי על מנת שעסקת החכרת המקרקעין הנ"ל למינהל מקרקעי ישראל תצא לפועל, ובמהלך המשא ומתן עם המדינה הוא הוצג כנציגם של הנתבעים. התובע מציין כי המשא ומתן עם המדינה צלח, ונחתם הסכם לפיו רכשה המדינה את הזכויות בקרקע תמורת 20 מיליון דולר.

התובע טוען כי המדינה העבירה לנתבעים את מלוא הסכום, ולטובת המדינה נרשמה באפריל 2000 הערת אזהרה בלשכת רישום המקרקעין בירושלים.

התובע טוען כי בהתאם להסכם עימו, עם קבלת התמורה היה על הנתבעים לשלם לו את הכספים שהתחייבו להם, שבהתאם להסכם עמדו על סך של 1.5 מיליון דולר.

בינתיים, טוען התובע, הנתבעים הסתבכו בתלונות שהוגשו כנגדם על ידי הפטריארך היווני בגין העסקה, והוגשו כנגדם כתבי אישום בנושא. עד כה, טוען התובע, טרם שילמו לו השניים את שכר טרחתו, למרות פניותיו אליהם. טרם הוגש כתב הגנה. (א' 2534/01)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully