וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הירידות בנאסד"ק מתחזקות לכ-1.5%; צ'ק פוינט משילה 4.3%

נטע יעקבי

20.11.2001 / 22:14

הגירעון המסחרי בספטמבר בארה"ב ירד לרמה הנמוכה ביותר ממארס 1999; ויריאנט מוסיפה 7.2% על רקע הסכם חדש; מגל ובי.וי.אר טכנולוגיות מוסיפות 5.6% ו-11.1%, בהתאמה; לריכוז נתוני המסחר במניות הישראליות

לאחר פתיחת שבוע חיובית שבו המדדים המובילים לסורם, כאשר הערכות בשוק גרסו כי המשקיעים נבהלו מעוצמת העליות שנמשכו מאז ה-21 בספטמבר והעריכו כי המניות נעשו יקרות מדי. מאז ה-21 בספטמבר, אז הגיע הנאסד"ק לשפל, עלה הנאסד"ק בכ-35% ואילו מדד הדאו ג'ונס הוסיף 21% והתקרב לרמת 10,000 הנקודות, בה לא ביקר מאז ה-5 בספטמבר. היום, כאמור, שבה המגמה השלילית לשלוט בשוק, כאשר מדד הנאסד"ק יורד ב-1.3% ומדד הדאו ג'ונס משיל 0.7%.

למצב הרוח השלילי הוסיף מאזן המסחר לחודש ספטמבר שהתפרסם היום. הגירעון המסחרי של ארה"ב נפל בספטמבר לרמה הנמוכה ביותר מאז מארס 1999. הירידה החדה - מגירעון של 27.1 מיליארד דולר באוגוסט לגירעון של 18.7 מיליארד דולר בספטמבר, נבעה מפגיעה קשה ביבוא וביצוא כתוצאה מארועי הטרור של ה-11 בספטמבר.

הגירעון היה נמוך בהרבה מתחזיות האנליסטים, שצפו כי גירעון הסחר יירד בספטמבר ל-24.8 מיליארד דולר. גירעון נמוך איננו נתון שלילי לכשעצמו, אולם הגורמים לגירעון והמרכיבים שלו מצביעים על המיתון אליה נקלעה כלכלת ארה"ב.

מניות האבטחה מובילות בעליות

החברות הישראליות נסחרות ברובן בירידות, כאשר המניות הכבדות נסחרות אף הן ברובן במגמה. מניית צ'ק פוינט יורדת ב-4.3% ל-41.2 דולר, מניית מרקורי משילה 3.3% ל-32.8 דולר ומניית אמדוקס יורדת קלות 0.6% ל-33.6 דולר.

לעומתן רושמת מניית קומברס עלייה צנועה של 0.9% ל-23.9 דולר, לאחר שהודיעה על שני הסכמים חדשים. הראשון שבהם כולל פרישת פיתרון לתשלום מראש ברשתות חכמות (Intelligent Network - IN) עבור מפעילת הסלולר הרוסית VimpelCom. הפיתרון מאפשר לחברה לספק למנויי רשת ה-GSM שלה שירותים סלולריים מתקדמים בתשלום מראש. חוזה נוסף מרחיב את פעילותה של חטיבת קומברס אינפוסיס בהודו.

על הסכם נוסף דיווחה היום גם חברת טבע , שהודיעה כי קיבלה אישור לשיווק בלעדי של תרופת ה-Vevesca של חברת OGC הבריטית בארץ. חברת OGS תיעזר בטבע לשם קבלת האישורים הנדרשים בישראל לצורך שיווק התרופה, מיד לאחר קבלת ההיתרים המתאימים מרשות המזון והתרופות האמריקאית ומגופי הרגולציה בבריטניה. מניית החברה יורדת בשעה זו 0.4% ל-57.5 דולר.

לפני המסחר דיווחה חברת אלטק , על דו"חות כספיים מאכזבים לרבעון השלישי ויחד עמם על קבלת הזמנה בשווי 1.2 מיליון דולר מאחד מלקוחותיה הקיימים. החברה, המייצרת פתרונות מעגלים חשמליים, דיווחה לראשונה מזה קרוב לשנתיים על מעבר להפסד נקי ותפעולי. עם זאת, מנכ"ל החברה, אריה רייכרט אמר כי החברה תשוב לרווחיות כבר ברבעון הנוכחי. אינדיקציה לכך שהרבעון הנוכחי אכן טוב יותר מקודמו סיפקה החברה בהודעה על הזמנה למערכות מעגלים מודפסים (PCB) שיסופקו ללקוח בשני שלבים, וכי הסכום יוכר בעת המשלוח. על פי ההסכם, יוכרו 700 אלף דולר כבר ברבעון הרביעי של 2001 ואילו שאר 500 אלף הדולר יוכרו בתחילת 2002. המשקיעים הגיבו באדישות ומניית החברה שומרת על איזון מתחילת המסחר ברמה של 2 דולרים.

עוד בעניני הדו"חות, לאחר שדיווחה על תוצאות עגומות לרבעון השלישי, בהתאם לאזהרת הרווח, הודיעה היום חברת קריאו הקנדית על מחיקת השם קריאו-סאיטקס והפיכת החברה הממוזגת לבעלת שם אחד בלבד, קריאו. בקריאו נמקו את ההחלטה בכך שהשם סאיטקס אינו תורם יותר לחברה. מניית קריאו יורדת בשעה זו ב-4.3% ואילו מניית סאיטקס יורדת ב-0.3% בלבד.

מבין המניות העולות בולטת מניית ויריאנט שמוסיפה בשעה זו 7.2% ל-60 סנט, לאחר שהחברה הודיעה על הספקת מערכת ה-Service Hub שלה לחברה יפאנית, אשר תטמיע את המערכת החדשה ב-40 סניפיה ביפאן.

עוד בולטות בעליות מניות חברות האבטחה והתעשיות הבטחוניות, מגל ובי.וי.אר טכנולוגיות שמוסיפות 5.6% ו-11.1%, בהתאמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully