וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האם השווקים ימשיכו לרדת? על רקע ירידות באירופה המשקיעים בוול סטריט ממתינים לפתיחת המסחר

שמואל שוסטר

3.3.2009 / 15:30

טבע תיסחר על רקע הגברת התחרות; וריפון תיסחר על רקע הצפי לדו"חותיה הכספיים לאחר סיום המסחר


יממה לאחר הסגירה הגרועה בוול סטריט מזה יותר מעשור, המשקיעים ממתינים בעצבנות בכדי לנסות ולהבין את הכיוון אליו צועדים השווקים. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מצביעים על פתיחה יציבה של המסחר.

אמש ננעל המסחר בירידות שערים חדות: דאו ג'ונס איבד 4.2% לרמה של 6,763 נקודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז שנת 97'. נאסד"ק השיל 4% לרמה של 1,323 נקודות ומדד S&P 500 ירד ב-4.7% לרמה של 701 נקודות.בזירת המקרו: לאחר פתיחת המסחר צפויים להתפרסם נתוני מכירות בתים קיימים בחודש ינואר בארה"ב. האנליסטים בוול סטריט צופים ירידה של 3% במספר הבתים שנמכרו.

בנק ג'יי פי מורגן הצליח לרשום רווח של 5 מיליארד דולר במהלך השנה הגרועה ביותר בהיסטוריה של וול סטריט, על ידי מסחר בנגזרים. ג'יי פי מורגן, הבנק הגדול בארה"ב לפי שווי שוק, דיווח על רווח של 5.6 מיליארד דולר בשנת 2008. אחת החטיבות הרווחיות ביותר של הבנק הייתה חטיבת המסחר בנגזרים, אשר מתעסקת בין היתר במסחר בנגזרי מט"ח, הימורים על שיעורי ריבית ומסחר באג"ח מוניציפאליות.

מאבק השליטה בריטליקס ממשיך לרכז עניין. קרן וקטור הצטרפה גם היא למלחמה על השליטה ביצרנית הקופות החכמות, והגישה הצעה לרכישת כל מניות החברה תמורת 10 דולר למניה, המשקפת לחברה שווי של כ-203 מיליון דולר. בנוסף, על שולחנה של ריטליקס נמצאות הצעות לרכישתה במחירים שנעים בין 8-10 דולר למניה מקרנות נוספות, ביניהן קרן באטרי.

טבע, היצרנית הגדולה בעולם של תרופות גנריות, תיסחר על רקע החרפת התחרות בתחום התרופות הגנריות. חברת פייזר - החברה הגדולה בעולם של תרופות מקור, חתמה על הסכם לרכישת 39 תרופות גנריות בארה"ב ו-20 תרופות באירופה מחברת אורובינדו ההודית. הסכם זה מרחיב את שיתוף הפעולה בין שתי החברות. הכניסה של פייזר לפעילות אינטנסיווית יותר בשוק הגנרי מתבצעת על רקע הציפייה לצמיחה בשוק הגנרי מ-270 מיליארד דולר כיום ל-500 מיליארד דולר ב-5 השנים הקרובות בשל פקיעת פטנטים.

אלביט הדמיה של מוטי זיסר תיסחר על רקע הורדת דירוג. חברת דירוג האשראי מעלות S&P הורידה בדרגה אחת את דירוג האשראי של חברת הנדל"ן. דירוג האשראי של החברה ירד מ-A פלוס עם אופק שלילי ל-A עם אופק יציב. במקביל הורידה גם חברת הדירוג מידרוג את דירוג האשראי של החברה בדרגה אחת. לאלביט המדיה יש שש סדרות אג"ח בהיקף מצטבר של 2.15 מיליארד שקל. איגרות החוב נסחרות בתשואות של 13.3%-15.2%.

פלוריסטם, חברת הביו-רפואה הישראלית העוסקת במחקר תאי גזע, קיבלה את אישור ה-FDA להתחלת השלב הראשון של הניסויים הקליניים. האישור ניתן להתחלת הניסוי הקליני לטיפול בהיצרות עורקים בגפיים התחתונות (PAD) תוך שימוש בתאי הגזע מהשלייה (תאי PLX) לשיקום ויצירת כלי דם חדשים.

וריפון, יצרנית מספוני החיוב, תפרסם את דו"חותיה הלילה לאחר סיום המסחר. על רקע הציפייה לדו"חות העריך היום האנליסט צחי אברהם מכלל פיננסים כי וריפון עשויה לרשום רבעון חמישי ברציפות עם הפסד נקי. אברהם מנמק את ההערכה כשילוב של תנאי מאקרו קשים בסקטור הפיננסי והקמעוני, לצד היעדר תזרים מזומנים חיובי והיעדרה של רציפות מינימאלית ברווחים ומעניק לוריפון המלצת 'תשואת שוק'.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully