וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלטק עוברת להפסד נקי ותפעולי ברבעון השלישי; המנכ"ל: נחזור לרווחיות ברבעון הרביעי

נטע יעקבי

20.11.2001 / 17:57

"האינדיקציות טובות יותר", הוסיף; תפטר 10% מכוח האדם; ירידה בהכנסות של כ-10% ל-5.6 מיליון דולר; ההפסד הנקי הסתכם ב-288 אלף דולר

את הרבעון השלישי של 2001 חברת אלטק תרצה בוודאי לשכוח; לראשונה, לאחר יותר מ-6-7 רבעונים, עוברת החברה להפסד נקי ותפעולי. מנכ"ל החברה, אריה רייכרט, אמר בתגובה כי "אנו בהחלט לא מרוצים מהתוצאות של הרבעון השלישי, אשר משקפות את ההאטה הכללית בתעשייה העולמית בכלל ובארץ בפרט". עם זאת, רייכרט מדגיש שכפי הנראה מדובר במעידה חד פעמית ותוצאות הרבעון הרביעי יהיו טובות יותר. "יש לנו אינדיקציות יותר טובות בנוגע לרבעון הנוכחי, ואני יכול להגיד בזהירות כי נחזור בו לרווחיות".

במושג "אינדיקציות טובות יותר" מתכוון רייכרט, בין השאר, גם להזמנה חוזרת עליה הודיעה החברה היום, מלקוח קיים של החברה, בשווי 1.2 מיליון דולר. לפי ההסכם בין שתי החברות, תספק אלטק ללקוח מערכות מעגלים מודפסים גמישים-קשיחים. "הייחודיות שלנו באה לידי ביטוי בטכנולוגיות מתקדמות וחדשות, אשר מתאימות במיוחד לסקטורים ספציפים כמו הסקטור הרפואי, החללי ותעשיות האירו-ספייס". ההכנסות מההסכם יוכרו בזמן המשלוח, וכך, 700 אלף דולר יוכרו כבר בתוצאות הכספיות של הרבעון הנוכחי, ועוד 500 אלף דולר בתחילת 2002.

החברה דיווחה על ירידה כמעט בכל שורות דו"ח הרווח וההפסד, ההכנסות הסתכמו ב-5.6 מיליון דולר - ירידה של 10% לעומת הרבעון הקודם בו דיווחה על הכנסות של 6.2 מיליון דולר, ושל יותר מ-30% לעומת הרבעון המקביל בו דיווחה על הכנסות של 8.4 מיליון דולר.

כמו כן, דיווחה החברה על הפסד תפעולי ונקי. ההפסד התפעולי של החברה הסתכם ב-1.8 מיליון דולר, לעומת רווח תפעולי של 6 מיליון דולר ברבעון המקביל. החברה רשמה הפסד נקי של 288 אלף דולר המשקף הפסד של 6 סנט למניה, לעומת הפסד של 201 אלף דולר או 4 סנט למניה ברבעון הקודם, ולעומת רווח נקי של 1.3 מיליון דולר או 25 סנט למניה ברבעון המקביל.

הקיצוצים - כהתאמה למצב הביקושים השוק

רייכרט הציב לחברה בתור רף את הרבעון הנוכחי כחזרה לרווחיות, ולשם כך נקטו בחברה תוכנית ייעול. לפי תוכנית זו יקוצצו 10% מכוח האדם של החברה המונה 300 איש, וכן 10% ממשכורות המנהלים. "הקיצוץ שביצענו אינו בא לידי ביטוי בוויתור על פרויקטים, אלא פשוט כהתאמה למצב הביקושים בשוק. היקף העבודה הצטמצם בכ-30% לעומת השנה שעברה", אמר רייכרט, והתוצאה היא קיצוצים נדרשים בכוח האדם.

האופטימיות הזהירה של רייכרט בנוגע לשרידותה של החברה נובעת מהטכנולוגיה שלה. החברה, המפתחת מעגלים מודפסים לתעשיות האלקטרוניקה, התחילה להכניס לפני כשנתיים טכנולוגיות חדשות, העונות על צרכים ספציפיים של סקטורים מסוימים. "הטכנולוגיות החדשות שפיתחנו מתאימות ליישומים רפואיים, חלליים ואירו-ספייס, והן אלו שמחזיקות אותנו מעל למים היום".

היישומים המיוחדים של החברה, אשר אלמלא ההאטה היו מוסיפים להכנסות החברה מהמערכות הבסיסיות שפיתחה, אחראים עכשיו ליותר מ-50% מהכנסות החברה. לדבריו של רייכרט, קו המוצרים החדש של החברה ממש הציל אותה, ובלעדיו המצב היה יכול להיראות הרבה יותר גרוע. "רק לפני 4-5 חודשים סיימנו לבנות קווי ייצור שמתאימים במיוחד ליישומים אלו, ועכשיו הם מצילים את המצב".

למרות האופטימיות, רמז לפגיעות של אלטק להאטה בשוק ניתן למצוא בפנייתו של רייכרט לחברות תעשיית האלקטרוניקה בארץ להפנות את הביקושים פנימה, ולהשאיר כמה שיותר עבודה בארץ במקום לפנות לספקים בחו"ל. החברה מספקת כיום כ-85% משוק המעגלים המודפסים המקומי, ובין לקוחותיה ניתן למנות את אי.סי.איי , מוטורולה, אלביט , אלסינט , אורבוטק רפא"ל, התעשיה האווירית ועוד. כמו כן, החברה היתה מעורבת בפרויקט הגלולה הזעירה של חברת גיוון אימגי'נג .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully