וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחזיקי האג"ח של ארזים מתנגדים לעסקת השיפוי: "העסקה תוביל להעדפת נושאי המשרה בעת חדלות פירעון"

אתי אפללו

9.3.2009 / 12:39

מחזיקי האג"ח העבירו מכתב לקראת אסיפה של בעלי המניות, שנתבקשה לאשר העברת 2 מ' ד' לפיקדון נאמנות


מחזיקי האג"ח של העבירו אמש לחברה מכתב באמצעות בא כוחם - עו"ד רונן ניוגרד ממשרד ארנון שגב - ובו דרישה מחברת ארזים ליידע את בעלי המניות שלה על התנגדותם הנחרצת של מחזיקי איגרות החוב לעסקת השיפוי המתוכננת. המכתב הופנה גם אל רשות ניירות ערך. פנייה זו נעשתה לקראת אסיפת בעלי המניות של חברת ארזים, אשר נתבקשה לאשר העברת 2 מיליון דולר לפיקדון נאמנות אשר מיועד לשיפוי נושאי משרה בחברה, הנמנים עם בעלי השליטה ונושאי משרה שאינם בעלי שליטה.

בפנייתו מבקש עו"ד וינוגרד להבהיר את סכום הפיקדון לאור אי הבהירות - האם מדובר בסכום של מיליון דולר לכל אחת מהקבוצות או רק פיקדון אחד בסך מיליון דולר לשתי הקבוצות יחדיו. כמו כן, מצביע עו"ד וינוגרד על הבעייתיות בכך שסכום השיפוי אינו מוגבל ביחס להונה העצמי של החברה.

עו"ד וינוגרד מסביר את חששם של הגופים המוסדיים כי פיקדונות אלו יוצרים למעשה כרית ביטחון עבור נושאי המשרה בחברה, היוצרים תשתית למצב עתידי של העדפת נושים. על ידי העברת הפיקדון יהפכו נושאי המשרה, במקרה של חדלות פירעון, לנושי החברה מכוח התחייבות של החברה לשיפוי כלפיהם.

מחזיקי איגרות החוב של החברה, אשר הינם נושי החברה כבר היום, מתנגדים נחרצות למהלך זה של יצירת כרית ביטחון, אשר עלול להוביל להעדפת נושים במקרה של חדלות פירעון של החברה. בנוסף, דורש עו"ד וינוגרד מהחברה כי תפרסם את נימוקי ועדת הביקורת, אשר אישרה את העמדת הכרית לשיפוי, ביחס לשיפוי קבוצת בעלי השליטה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully