וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הכספים תדון בקרוב בביטול ההטבות לנשיא המדינה לשעבר משה קצב

צבי זרחיה

9.3.2009 / 15:37

ההחלטה שתתקבל בעניינו של קצב תחול גם על ראש הממשלה היוצא אהוד אולמרט שכנגדו הוחלט להגיש 2 כתבי אישום


ועדת הכספים תדון בקרוב בביטול ההטבות לנשיא המדינה לשעבר משה קצב - כך הודיע בצהריים יו"ר ועדת הכספים הזמנית, ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד), בעקבות פנייתו בנושא של ח"כ חיים אורון (מרצ).

קצב זכאי על חשבון המדינה ללשכה שאותה הוא שוכר במגדלי אביב ברמת גן, עוזרים, מזכירות, נהג, רכב שרד, טלפון והשתתפות בהוצאות ביתו הפרטי בקריית מלאכי. קצב זכאי לתקציב שנתי מהמדינה בהיקף של 2 מיליון שקל לכל ימי חייו. ההטבות לקצב למרות החקירות והמשפט כנגדו נחשפו לראשונה באוקטובר 2006 ב-TheMarker.

בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה להגיש כתב אישום כנגד הנשיא לשעבר, משה קצב, בעבירות של אונס, מעשה מגונה ושיבוש הליכי משפט, דרש אורון לכנס את ועדת הכספים לדון בהצעתו לתקן החלטה קודמת של ועדת הכספים ולקבוע כי במקרים של עבירות שיש עמן קלון, תהיה הוועדה רשאית לשלול את ההטבות הנלוות מנושא משרה לשעבר - ממועד הגשת כתב האישום ועד להכרעה במשפטו.

לפי הצעת אורון במידה שנושא המשרה יזוכה, יהיה נושא המשרה זכאי להטבות גם בעבור תקופה זו. אורון מציע כי קודם לשלילת ההטבות, תינתן לנושא המשרה לשעבר זכות טיעון בפני ועדת הכספים ובנוסף יופיע בפני הועדה היועץ המשפטי לממשלה.

כזכור, בעקבות החלטה קודמת שקיבלה ועדת הכספים, ביוזמת ח"כ אורון, הוחלט לשלול מנושא משרה לשעבר את ההטבות הנלוות במידה ויורשע בעבירה שיש עמה קלון.

אורון אמר אתמול כי "הפגיעה באמון הציבור על ידי נושא המשרה לשעבר מנתקת את הצורך במתן הטבות להמשך קיומו של קשר עם הציבור על ידי אותו נושא המשרה. מה גם שלא ברור מיהו הציבור המעוניין לעמוד בקשר עם הנשיא לשעבר קצב".

ההחלטה שתתקבל בעניינו של קצב תחול גם על ראש הממשלה היוצא אהוד אולמרט שכנגדו הוחלט להגיש 2 כתבי אישום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully