וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מהדרין הפרישה 13 מיליון שקל ברבעון הרביעי בגין חוב של שותפות חקלאית לייצור פלפלים מהדרום

נתן שבע

9.3.2009 / 16:43

רווחי החברה קטנו ב-29% ל-45 מיליון שקל ב-2008; עלות שכרו של יונתן בשיא היו"ר - 1.5 מיליון שקל


שבשליטת הפניקס ונכסים ובנין של אי.די.בי, הפרישה 13.4 מיליון שקל לחובות מסופקים ברבעון הרביעי בגין חוב המוטל לגביו קיים ספק לגבייתו. מדובר בחוב של שותפות חקלאית המייצרת ואורזת פלפל ועגבניות ליצוא מדרום הארץ. להערכת החברה, קיים חשש סביר לקיומה של שותפות זו שנקלעה לקשיים תזרימיים, בעיקר עקב הקרה באזורי הגדול בראשית 2008 שפגעה בכמויות הפלפל וכן עקב מחירי הפלפל הנמוכים העונה. החברה ביצעה הפרשה למלוא החוב של הספק לחברה הבת של מהדרין בה היא מחזיקה בשיעור של 50%.

מהדרין שעוסקת בנטיעה, עיבוד אריזה ושיווק של מטעים ופרי הדר, סיימה את הרבעון הרביעי ברווח של 16 מיליון שקל כפול מהרווח ברבעון המקביל. לעלייה ברווח תרמו, בעיקר, הכנסות מימון גדולות - 21 מיליון שקל - בגין הגנות מפני ההיחלשות של היורו והפאונד.

בסך הכל, התכווצו תוצאותיה של החברה בשנה כולה, גם בשל התחזקות השקל אל מול המטבעות וגם בעקבות תוצאות הקרה בתחילת 2008. הכנסות החברה בשנה שחלפה ירדו ב-11% ל-845 מיליון שקל. הרווח התפעולי נחשק ב-62% ל-36 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה בשנה כולה ירד ב-29% ל-42.5 מיליון שקל.

עלות שכרו של יו"ר הדירקטריון יונתן בשיא (שהיה יו"ר מנהלת ההתנתקות) הסתכמה ב-1.5 מיליון שקל. עלות שכרו של המנכ"ל גיא בינשטוק הסתכמה ב-1.8 מיליון שקל

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully