וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלייה של 0.3% במדד המדדים המובילים באוקטובר בארה"ב

יהודה שויצר

20.11.2001 / 20:32

המדד, המספק אומדן לפעילות כלכלית עתידית במשק האמריקאי, עלה לאחר שנפל בשיעור חד בספטמבר

עלייה של 0.3% במדד המדדים המובילים בארה"ב לחודש אוקטובר. המדד, המספק אומדן לפעילות כלכלית עתידית במשק האמריקאי, עלה לרמה של 109.4 נקודות, בניגוד לתחזיות כי יישאר ללא שינוי. בחודש ספטמבר רשם המדד ירידה חדה של 0.5%.

המדד אמור לספק תחזית לכיוון אליו פוסעת הכלכלה ב-3 עד 6 החודשים הקרובים. עורכי המדד מדגישים כי למרות העלייה קשה לומר אם החולשה בכלכלה האמריקאית הגיעה לקיצה.

"אם מתקפת הטרור גרמה לכך שהקריאה בספטמבר תהיה גרועה במיוחד, באופן טבעי הקריאה במדד בחודש אוקטובר נראית טובה באופן מפתיע", אמר קן גולדשטיין, כלכלן בוועדה שערכה את הדו"ח. גולדשטיין מעריך כי במדד זה יש "תיקון" מסוים של מדד ספטמבר.

גולדשטיין ציין כי סעיפי התעסוקה והדיור, שני מרכיבים חשובים במדד, המשיכו להראות סימני חולשה גם באוקטובר. הכלכלן העריך כי החולשה בשני המרכיבים הללו קוזזה על ידי התאוששות במדדי המניות, ועל ידי הורדת הריבית האגרסיווית שמניבה פירות בכל הקשור לסנטימנט בשוק.

הוועדה ציינה כי 7 מתוך עשרת מרכיבי המדד רשמו עליות באוקטובר. סעיפי מכירות הציוד, הריבית, אספקת הכסף, מחירי המניות, סעיף הזמנות של חומרי גלם ומוצרים מצד ענפי התעשייה, תחזית לציפיות הצרכנים, והזמנות של מוצרי הון מצד החברות רשמו עליות בחודש אוקטובר.

המרכיבים שהשפיעו לשלילה על המדד היו מספר הדרישות לדמי אבטלה, שעות עבודה שבועיות ואישורי הבנייה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully