וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נמרודי: כתב ההגנה של רשות השידור שקרי

הארץ

20.11.2001 / 17:32

כתב ההגנה הוגש בתגובה לתביעת הדיבה שהגיש נגדה איש העסקים בשל פרסום ידיעה בערוץ 1

מאת משה ריינפלד

איש העסקים עופר נמרודי הודיע היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים, כי כתב ההגנה שהגישה רשות השידור, בתגובה לתביעת הדיבה שהגיש נגדה ונגד כמה עיתונאים העובדים בה לוקה ב"זדון, שערורייתיות, שקריות, הפרת אתיקה ושימוש לרעה בהליכי משפט".

נמרודי טוען, באמצעות עו"ד דן אבי-יצחק, כי רשות השידור נהגה באופן פסול כאשר שכרה עורכי דין פרטיים, יוסי בנקל ונירית אבטליון, כדי להתגונן בפני תביעתו, לאחר שפרקליטות המדינה "סירבה לייצג אותה".

נמרודי דורש מבית המשפט לפסול את הייצוג הפרטי של רשות השידור, שכן זהו "בזבוז כספי הציבור". לדעתו, ראוי שהרשות תפנה לפרקליטות ותודה בנכונות תביעת הדיבה נגדה ובאחריותה לפרסום הכוזב נגדו.

תביעת הדיבה הוגשה בשל פרסום ידיעה שכללה פרטים לא נכונים על עיסקת טיעון שהתגבשה בין נמרודי לבין התביעה. בכתב ההגנה שהגישה הרשות נטען כי הידיעה היתה דברי אמת, וכי ממילא היה שמו הטוב מוטל בספק בגלל המעשים הפליליים שביצע. הרשות מגדירה את תביעת הדיבה של נמרודי "סחטנית, קנטרנית וטורדנית".

לטענת הרשות, התביעה אינה אלא "ניסיון חסר תום לב של איש ציבור, עבריין פלילי מועד, השולט במישרין ובעקיפין בחלק מאמצעי התקשורת, ושתוך שנים ספורות הורשע פעמיים בפלילים, על פי הודאתו, במסגרת עסקות טיעון, ואף ריצה עונשי מאסר בפועל, להלך אימים על אמצעי תקשורת מתחרים, בניסיון למנוע את פרסום עסקת הטיעון, שנחתמה בסופו של דבר, וכל זאת תוך פגיעה בזכות הציבור לדעת ובחופש הביטוי".

בתגובה שהוגשה היום, טען נמרודי כי כתב ההגנה של רשות השידור מוסיף חטא על פשע בהפצת דברי דיבה חדשים. לטענתו, הצגתו כמי שהורשע פעמיים בפלילים, ואף ריצה עונש מאסר בפועל על כך, וכמי שמבקש להלך אימים על אמצעי תקשורת מתחרים, הם "דברי עלבון ושקר". דברים אלו, לטענתו, נועדו לשמש כותרות בפרסומים בכלי התקשורת, מתוך מטרה לפגוע בו ולהרתיעו מלנהל את המשפט.

נמרודי טוען כי מהסדר הטיעון שנחתם בפועל עולה שהוא לא הסכים שיוטלו עליו שלוש שנות מאסר, ושהוא לא הודה בהדחת עדים ובשוחד. לדבריו, הידיעה פורסמה בזדון על רקע מאבקי יוקרה בין ערוץ 1 לערוץ 2. לטענתו, נועד הפרסום להגדיל את אחוזי הצפייה בשידורי ערוץ 1 באמצעות "יצירת סנסציה יש מאין".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully