וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מי מגייס עובדים בארה"ב למרות המשבר? ענף הרוקחות, ההנדסה ואפילו בנקים וחברות הלוואה

סוכנויות הידיעות

10.3.2009 / 11:48

מאז תחילת המיתון איבדה הכלכלה האמריקאית 4.4 מיליון משרות אך 2 מיליון משרות אינן מאוישות, לפי אי.פי


על אף נתוני התעסוקה הנוראיים שפורסמו בסוף השבוע, ישנם מגזרים רבים בהם מחפשים עובדים בארה"ב, והרבה. כך למשל במגזרי הרוקחות, ההנדסה והאחיות. אפילו כמה בנקים מגייסים עובדים, לפחות לצוותי הטכנולוגיה, לפי סוכנות הידיעות אי.פי.

בעוד המיתון הנוכחי עלה לכלכלה האמריקאית עד כה ב-4.4 מיליון משרות, היא יצרה משרות אחרות – רבות מהן פנויות עבור אנשי מקצוע. למעלה מ-2 מיליון משרות פנויות קיימות כיום בארה"ב, והן נעות ברחבי התעשייה – לפי נתונים ממשלתיים.

עם זאת, על מחפשי העבודה להיזהר. היום מתחרים בממוצע חמישה בעלי מקצוע על כל משרה פנויה, לעומת 2 אנשים בדצמבר 2007, כשהמיתון רק החל, והיו קיימות עוד 4 מיליון משרות.

מומחי השמה בארה"ב טענו כי חברות שמגייסות עובדים בימים אלה נהנות משפע של עובדים מוכשרים ובעלי השכלה, ודפי קורות החיים זורמים אליהן מטעם מחפשי העבודה. מספר המובטלים בארה"ב גאה, ל-12.5 מיליון בחודש שעבר, מ-7 מיליון עם תחילת המיתון.

ובכל זאת, עדיין מחפשים עובדים בענפי החינוך, הבריאות והממשל, לפי נתוני משרד התעסוקה. במספר חברות הלוואה – אלה שמעולם לא התעסקו במתן משכנתאות סאבפריים או הלוואות מסוכנות אחרות, למעשה גדל מספר המשרות הפנויות. חברות אלה מגדילות את כח האדם כדי לאחר שיריבותיהם הגדולות קרסו.

גם חברות שירותי המשכנתאות – אלה שמתעסקות בגביית התשלומים לחברות ההלוואה – מגייסות עובדים, לאחר שהירידה בשיעור הריבית על המשכנתאות הובילה למספר רב של מימונים מחדש.

תעשיית האנרגיה הגרעינית מגייסת גם היא. חברות האנרגיה הגרעינית מוסיפות אלפי עובדים כדי להתכונן לבניית 26 תחנות חשמל בעשור הקרוב.

מקצוע המנדס נתקל בשיעור אבטלה מהנמוכים אי פעם, שעומד על 3%, בעקבות הביקוש למהנדסים מכל התחומים.

גם רוקח הוא מקצוע מבוקש – אוכלוסיית ארה"ב המזדקנת צורכת יותר ויותר תרופות והרוקחים מעניקים שירות ארוך יותר לחולים בעלי מחלות כרוניות, לפי האיגוד האמריקאי לרוקחים. בבתי החולים בארה"ב למעשה יש מחסור של כ-6% ברוקחים.

בתי החולים גם צריכים יותר אחיות לסייע לאותה אוכלוסיה אמריקאית מזדקנת ולהחליף את האחיות הפורשות. במהלך החודש שעבר בלבד הוסיפו בתי החולים בארה"ב 7,000 משרות.

דרישה גדולה נוצרה גם עבור וטרינרים, בעיקר כאלה שיכולים לסייע לחוואים באזורים הכפריים. ממשל ארה"ב גם מחפש עוד וטרינרים לבדיקת בתי מטבחיים ולבחינת תנאי בטיחות בקרב יצרניות מזון המופק מן החי. לפי משרד התעסוקה האמריקאי, מספר המשרות לוטרינרים יגדל ב-35% עד ל-2016.

הקמעוניות המוזלות מאוד, כמו רשת פמילי דולר סטורז, מנצלות את המיתון ושוכרות עוד עובדים,בימים בהם מספר הלקוחות שלהן גדל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully