וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברננקי לא פוסל יציאה מהמיתון בתוך שנה; S&P 500 מזנק ב-5.4%

יובל מעוז

10.3.2009 / 20:10

סיטי נוסקת ב-36%; אנליסטים: העליות היום בשוק - תיקון לאחר ימים של ירידות ומימושים של שורטיסטים


עליות חדות נרשמות היום בוול סטריט לאחר שיו"ר הבנק הפדרלי, בן ברננקי, נאם היום בוואשינגטון ואמר כי הממשל האמריקאי לא ייתן למוסדות הפיננסנים הגדולים בארה"ב לקרוס. בנוסף, דיווח של סיטי כי הוא צפוי לרשום רבעון ראשון טוב לאחר כשמונה רבעונים קשים, שולח איתות נוסף לשוק לאופטימיות מהמגזר הפיננסי.

עולה ב-4.6% ל-6,683 נקודות, מוסיף 6% ל-1,344 נקודות ו- עולה ב-5.4% ל-712 נקודות. בשוק הסולידי עולה מחירן של איגרות החוב ל-10 שנים של ממשלת ארה"ב ב-0.096% לריבית של 2.982%.

אנליסטים: העליות היום - תיקון ומימושי שורטיסטים

אוהד ארגמן, ראש תחום מסחר בבית ההשקעות אופנהיימר, אומר היום בתגובה לעליות בשוק כי יש לזכור שהעליות שנרשמות היום בשוק מגיעות לאחר כמה ימים של ירידות נאות. "השוק מתקן היום חלק מהירידות. יש מימוש רווחים של סוחרים בשורט. ההודעה של סיטי על כך שהרבעון הזה יהיה יחסית סביר אחרי כמה רבעונים גרועים, גם מסייעת לעליות בשווקים".

רונן כהן, מנהל סניף אוסקר גרוס, אומר כי "השוק חיכה לאיזה יום שבו הוא יוכל לתקן את הירידות שאפיינו את התקופה האחרונה, יש היום כל מיני מימושים של שורטיסטים לאחר שהשוק כבר עשה מהלך גדול מטה. העליות היום הן תיקון טכני וצריך לראות אם זה יחזיק מעמד מחר. יש סיכוי שכבר מחר נראה שוב ירידות".

"ברננקי מנסה להרגיע את המשקיעים. הוא מדבר על יציאה תוך שנה מהמשבר, שזו אמירה לא אופיינית לתחזיות האפוקליפטיות שנשמעות מכל עבר", אומר כהן.

יו"ר הבנק הפדרלי, בן ברננקי, אמר היום בנאומו בקונגרס כי הבנק הפדרלי והממשל לא יאפשרו למוסדות הפיננסים הגדולים של ארה"ב לקרוס, לאור מצבם השברירי של שוקי הפיננסים והכלכלה העולמית. עוד אמר כי הוא אינו פוסל אפשרות של התאוששות כבר השנה.

במידה שהבנק הפדרלי וממשל אובמה יצליחו לשוב ולייצב במידת מה את הבנקים, "אז אני מעריך כי קיים סיכוי טוב לכך שהמיתון יסתיים כבר השנה וכי שנת 2010 תהיה תקופה של צמיחה", הוסיף ברננקי בנאום בפני מועצת יחסי החוץ של הקונגרס האמריקאי בוושינגטון.

סקר הכלכלנים של בלומברג צופה כי שיעור האבטלה בארה"ב יגיע ל-9.4% השנה, ויישאר גבוה עד ל-2011. עם זאת, לפי סקר בלו צ'יפ, שיעור האבטלה בארה"ב צפוי לעמוד על 8.6% השנה ועל 9.1% ב-2010. שיעור האבטלה בארה"ב הגיע ל-8.1% - הגבוה בתקופה של למעלה מ-25 שנה. לפי סקר בלומברג כלכלת ארה"ב צפויה לסגת ב-2.5% השנה.

סיטי רושמת רבעון חיובי ראשון אחרי שנתיים

את מגזר הפיננסים מזניקה היום סיטי. מנכ"ל ויקראם פנדיט, אמר כי ענקית הפיננסית חווה את הרבעון הטוב שלה מאז שנת 2007 - בה רשמה רווח. בחודשים ינואר ופברואר רשם הבנק הכנסה כוללת של 19 מיליארד דולר, לפני חישוב ביצוע מחיקות ערכים, לפי פנדיט. סיטי רשמה חמישה רבעונים רצופים של הפסדים אשר הסתכמו בלמעלה מ-37.5 מיליארד דולר מאז שרשמה רווח ברבעון השלישי של 2007, שעמד על 2.2 מיליארד דולר. סיטי, שנחשבה לבנק הגדול בעולם לפי שווי שוק, חוותה ירידה מתמשכת במחיר המניה שלה, כאשר בשבוע החולף נגעה בשפל של כל הזמנים- פחות מדולר.

וקרייזלר מבקשות סיוע נוסף של 22 מיליארד דולר ל-17.4 מיליארד דולר שקיבלו בדצמבר. צוות המשימה, שמינה הנשיא אובמה לסיוע לתעשיית המכוניות בארה"ב, נפגש אתמול בראשונה עם ראשי ועד עובדי התעשייה בארה"ב (UAW), ועם בכירי היצרניות ג'נרל מוטורס, GM וקרייזלר.

רכשה מוצרים ושירותים מישראל בהיקף של 785 מיליון דולר בכל 2008, לאחר שב-2007 הסתכמו רכישותיה ב-1.1 מיליארד דולר.

אלון USA נכנסת לרשימת החברות בסיכון של מודי'ס

תפרסם מחר את דו"חותיה לרבעון הרביעי של 2008.

הרווח התפעולי התזרימי לפני מסים והפחתות (EBIDTA) של בשיא של 5 שנים, כך עולה מנתוני חברת EBIDTA EXTRA, הסוקרת נתוני רווח תפעולי של חברות. מנתוניה של חברת המחקר עולה כי אורמת רשמה גידול של 34% ברווח התפעולי התזרימי ברבעון הרביעי של 2008, שהסתכם ב-29 מיליון דולר - שיא של חמש שנים. זאת בהשוואה לרבעון המקביל ב-2007, אז נרשם רווח של 21.7 מיליון דולר בלבד.

, המתמחה בפיתוח מערכות WiMAX - תקשורת אלחוטית בפס רחב בטווח של עד 50 קילומטר - תפרוס רשת אלחוטית בבורקינה פאסו. היקף העסקה נאמד במספר מיליוני דולרים.

בסקירה שהוציא מריל לינץ' על חברות הסלולר הישראליות, צופה הבנק כי תניב תשואה טובה יותר מ ב-12 החודשים הקרובים. מריל לינץ חתך את ההמלצה לפרטנר ל"נייטרלי". "הטון מתוצאות הרבעון הרביעי העיד על זהירות ופסימיות", כותבים בבנק. מחיר היעד למניית החברה ב-12 החודשים הקרובים הוא 65 שקל - 13% מעל מחירה בשוק. שוויה ההוגן של המניה הוא 75 שקל אך במריל לינץ' מתקשים להאמין היא תשיג יעד זה בשנה הקרובה.

סוכנות דירוג האשראי מודי'ס פירסמה את רשימת החברות העשויות לדעתה להגיע לפשיטת רגל. בין החברות שנכללו ברשימה נמצאת גם , המצויה בשליטת קבוצת אלון של דודי ויסמן ושרגא ברוש, אפריקה ישראל וארגון הקניות של הקיבוצים. ברשימה, הכוללת 283 חברות, נכללות גם ענקית השבבים , ג'נרל מוטורס ופורד.

מניית נסחרת בעליות. במהלך השנה מימשו עובדי צ'ק פוינט 1.7 מיליון אופציות במחיר ממוצע של 16.41 דולר לאופציה ובסכום כולל של 27.9 מיליון דולר. בנוסף קיבלו העובדים 1.9 מיליון אופציות במחיר מימוש של 23.21 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully