וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נחתמה עסקת המיזוג בין מיטב לגאון שוקי הון: בית השקעות הממוזג ינהל נכסים בהיקף של 14 מיליארד ש'

ירון כהן צמח

11.3.2009 / 10:05

חלוקת הבעלות לאחר השלמת המיזוג תהיה - 70% למשפחת סטפק ושלמה סימנובסקי ו-30% לגאון אחזקותבית ההשקעות מיטב וקבוצת גאון אחזקות הודיעו היום על חתימת העסקה במסגרתה ימוזגו בתי ההשקעות מיטב וגאון שוקי הון, הזרוע הפיננסית של גאון אחזקות. במסגרת המיזוג ימוזגו בתי ההשקעות גאון שוקי הון ומיטב, כאשר חלוקת הבעלות עם השלמת העסקה תהיה 70% למשפחת סטפק ולשלמה סימנובסקי ו-30% לגאון אחזקות. לאחר המיזוג, ינהל בית ההשקעות הממוזג, שיישא את המותג "מיטב", נכסים בהיקף כולל של כ-14 מיליארד שקל, ויהיה אחד מבתי ההשקעות הפרטיים הגדולים בישראל.

במסגרת המיזוג, תעביר גאון לידי מיטב פעילויות בתחום ניהול תיקי השקעות, קופות גמל וקרנות נאמנות - בכולן פועלת מיטב כיום. בנוסף יועברו למיטב פעילויות חדשות, ביניהן ברוקראז' ותעודות סל. תחומי פעילות של גאון שוקי הון, בהם תחום תעודות הסל, תחת השם "הדס", ותחום המסחר המקוון "גאון טרייד", ייוותרו בשמם המקורי לאחר המיזוג. בנוסף, לפי
ההסכם, נכס הנדל"ן של גאון שוקי הון לא יכלל בעסקה.

בנוסף לפעילויות אלה, תמשיך מיטב לעסוק בתחום ניהול הסיכונים, ניהול תוכניות אופציות לעובדים ומכללת מיטב ללימודי שוק ההון, כך שלאחר המיזוג תהפוך מיטב לבית השקעות המספק סל שירותים ומוצרים מלא בשוק ההון, הן ללקוחות המוסדיים והן ללקוחות פרטיים. קודם למיזוג יוציאו שני הצדדים לעסקה פעילויות ונכסים שאינם בליבה העסקית המתוכננת של בית ההשקעות הממוזג. כמו כן, עיסקת המיזוג עדיין כפופה לאישורים שונים, לרבות אישור הממונה על ההגבלים העסקיים.דירקטוריון החברה יורכב מנציגי שני הצדדים והחלטות מהותיות בנוגע לבית ההשקעות הממוזג יתקבלו על ידי שני הצדדים לעסקה במשותף. לאחר המיזוג צפוי צבי סטפק, מייסד מיטב ומנהל ההשקעות הראשי שלה, להמשיך ולכהן כיו"ר הגוף הממוזג. איציק שנידובסקי, המכהן כיום כמשנה למנכ"ל מיטב, וגדי גרינשטיין, המנכ"ל הנוכחי של גאון בית השקעות, יכהנו בצוותא כמנכ"לים משותפים של הגוף הממוזג. אבנר סטפק יכהן כסגן יו"ר הגוף הממוזג, ויעסוק בעיקר בענייני אסטרטגיה ופיתוח עסקי. שי פרמינגר, מנכ"ל קבוצת גאון ויו"ר גאון שוקי הון, ישמש כסגן יו"ר ללא שכר בגוף הממוזג. משרד עו"ד עמית פולק מטלון ייצג את מיטב בעיסקה ומשרד רם כספי ייצג את גאון.צבי סטפק, מייסד מיטב, מסר היום: "אנו שמחים על השלמת עיסקת המיזוג עם גאון שוקי הון, הכפופה עדיין למספר אישורים פורמליים, ומקווים כי היא תושלם במהרה. העיסקה מחזקת את מעמדה של מיטב בשוק ההון המקומי, במיוחד על רקע התקופה המאתגרת בפניה אנו ניצבים בימים אלה, וכן משדרגת את סל המוצרים והשירותים שבית ההשקעות מיטב יעניק ללקוחותיו. אנו מאמינים, כי הלקוחות הנוכחיים של מיטב, כמו גם הלקוחות של גאון, ימצאו במיטב לאחר המיזוג מגוון רחב יותר של פתרונות לצרכיהם ותשתית אנושית מהמובילות בשוק ההון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully