וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכללית עתרה לבג"צ נגד ייקור יום אשפוז: "תוספת עלות של 400 מיליון שקל לקופות החולים"

רוני לינדר-גנץ

11.3.2009 / 12:47

הכללית: "הממשלה נגועה בניגוד עניינים"; בתחילת השנה החליטה הממשלה לייקר ב-5% את ימי האשפוז


שירותי בריאות כללית עתרה בתחילת השבוע לבג"צ בדרישה לבטל את החלטתם של שרי הבריאות והאוצר לייקר ב-2009 את מחיר יום האשפוז, שמשלמות קופות החולים בבתי חולים ציבוריים, ב-4.91%, וכינתה את ההחלטה "מחטף". עתירה זו מצטרפת לעתירה דומה של מכבי שירותי בריאות מלפני כחודש.

בעתירה, שהוגשה על ידי עו"ד גרי קופלוביץ ממשרד עוה"ד ליפא מאיר ושות', טוענת הכללית כי על פי חישוביה לא רק שמחיר יום אשפוז לא היה צריך לעלות, הוא אף היה אמור לרדת בשיעור של 0.54%. "המשמעות הכספית של ההתייקרות הינה אסטרונומית, שכן מדובר בתוספת עלות לרכש השירותים של קופות החולים בהיקף של כ-400-350 מיליון שקל", טוענים בכללית. "כל זאת, בתקופה בה מצוי המשק במשבר כלכלי חסר תקדים, וקיימת מגמה הפוכה של ירידת מחירים ומדדים".

בדומה לעתירתה של מכבי, גם הכללית טוענת כי התחשיב שעל בסיסו נקבעה ההעלאה היה שגוי ונפלו בו "טעויות חשבונאיות ותחשיביות מהותיות, שתיקונן מחייב את ביטול ההעלאה". לטענת הקופה, מטרתה האמיתית של העלאת מחיר יום האשפוז היא להוות "מנגנון של שיפוי והחזר הוצאות בפועל לבתי החולים הציבוריים".

הכללית תוקפת גם את הממשלה, שלדבריה, מצויה ב"ניגוד עניינים אינהרנטי" בהיותה, מחד, בעלים של בתי חולים ציבוריים, ומאידך גם זו שקובעת את מחירי השירותים של בתי חולים אלה. בדומה למכבי, גם הכללית טוענת כי לא ניתנה לה הזכות להביא את טענותיה בפני ועדת המחירים בטרם התקבלה ההחלטה בעניין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully