וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלרון הפסידה 34.6 מיליון דולר ברבעון; המנכ"ל דורון בירגר פורש מתפקידו

יובל מעוז

11.3.2009 / 15:21

חלק מההפסד נבע ממחיקות של 17 מיליון דולר על אחזקותיה של אלרון בחברות בנות


הפסדיה של חברת האחזקות , שבשליטת , מעמיקים. החברה, המחזיקה ב-23% מגיוון אימג'ינג, בעלת אחזקות בנטוויז'ן וסטרלינג, רשמה הפסד נקי של 34.6 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2008 לעומת הפסד של 20.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. דורון בירגר, מנכ"ל החברה, מסיים את תפקידו בחברה, וימשיך לשמש כדירקטור בגיוון אימג'ינג ובמדינגו.

את תפקיד המנכ"ל ימלאו במשותף ד"ר צביקה סלובין, שכיהן עד היום כסגן נשיא אלרון למדעי החיים וארי ברונשטיין, אשר ימשיך לכהן במקביל כסגן נשיא דסק"ש.

את 2008 מסיימת החברה עם הפסד נקי של 86.2 מיליון דולר לעומת הפסד של 37 מיליון דולר ב-2007. ההפסד שרשמה אלרון ברבעון הרביעי נבע בעיקר מחלקה של אלרון בהפסדי חברות הקבוצה של כ-31.8 מיליון דולר.

ההפסדים כללו הפחתות שווי של השקעות אלרון בחלק מהחברות בסכום כולל של כ-17.1 מיליון דולר. אלרון מסבירה כי "ההפחתות נובעות, בעיקר בגין המשבר הפיננסי העולמי, המציב אתגרים בענף הטכנולוגיה ולחברות הטכנולוגיה של אלרון. עם זאת, חברות הקבוצה ממשיכות להציג התקדמות טכנולוגית ועסקית".

דירקטוריון החברה הודיע על שורה של צעדים שתכליתם הערכות החברה למצב בשווקים. בין הצעדים: צמצום הוצאות החברה והסכם שירותים עם חברת דסק"ש.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully