וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט סגרה בעליות מתונות

שמואל שוסטר

11.3.2009 / 22:11

לאחר שזינקה אתמול ב-38%, המשיכה מניית סיטי לעלות. נאסד"ק התחזק ב-1%, דאו ג’ונס ננעל ללא שינוי ומדד S&P 500 הוסיף 0.2% לערכו

יום שני ברצף של עליות בוול סטריט. דבריו של יו"ר הבנק הפדרלי בן ברננקי, לפיהם הממשל האמריקאי לא יאפשר את נפילתו של בנק גדול נוסף, המשיכו להשרות אווירה חיובית בשווקים של וול סטריט. מדד נאסד"ק התחזק ב-1% לרמה של 1,371 נקודות, דאו ג’ונס ננעל ללא שינוי ברמה של 6,929 נקודות ומדד S&P 500 הוסיף 0.2% לרמה של 721 נקודות. בשוק הסולידי נרשמו עליות במחירי איגרות החוב של ממשלת ארה"ב לתקופה של 10 שנים, והתשואה עליהן ירדה ב-0.066% לרמה של 2.92%.

שר האוצר האמריקאי, טימותי גייתנר, הצטרף לקריאות הבנק העולמי וקרן המטבע הבינלאומית (IMF) לפעול לסיוע למדינות עניות במשבר. גייתנר, כמו גם מנהיגים באירופה, אמר כי יתמוך בבקשת ה-IMF להזרמת מימון חירום, אך אמר כי על קרן המטבע לשקול צעדים יצירתיים, כלשונו, על מנת להגדיל את הכנסותיה ואת הסיוע שהיא מעניקה. אף כי גייתנר לא פירט בנושא, בעבר הועלו הצעות כי קרן המטבע תמכור חלק ממאגר הזהב שלה.

בזירת המקרו: נתוני מלאי הנפט בארה"ב הצביעו על ירידה של 3 מיליון חביות נפט במהלך השבוע שעבר - גבוה מתחזיות האנליסטים שצפו נפילה מתונה בהרבה.

אמריקן אקספרס (סימול AXP), חברת כרטיסי האשראי הגדולה בארה"ב לפי מחזור מכירות, דיווחה כי יו"ר ומנכ"ל החברה, קנת צ'נו, השתכר 27.3 מיליון דולר ב-2008 כולל בונוסים ומענקי מניות, למרות הפסדי החברה, אשר אילצו אותה לבקש סיוע ממשלתי בסך 3.9 מיליארד דולר בחודש דצמבר.

מניית בנק ההשקעות האמריקאי סיטי המשיכה לעלות. זאת לאחר שזינקה אמש ב-38% על רקע דבריו של ויקראם פנדיט, מנכ"ל הבנק, שאמר כי ענקית הפיננסית חווה את הרבעון הטוב שלה מאז 2007. בחודשים ינואר ופברואר רשם הבנק הכנסה כוללת של 19 מיליארד דולר, לפני חישוב ביצוע מחיקות ערכים, לפי פנדיט. סיטי רשמה חמישה רבעונים רצופים של הפסדים אשר הסתכמו בלמעלה מ-37.5 מיליארד דולר מאז שרשמה רווח ברבעון השלישי של 2007, שעמד על 2.2 מיליארד דולר. סיטי, שנחשבה לבנק הגדול בעולם לפי שווי שוק, חוותה ירידה מתמשכת במחיר המניה שלה, כאשר בשבוע החולף נגעה בשפל של כל הזמנים - פחות מדולר. עם מניות הבנקים שרשמו עליות בלטה גם מניית מורגן סטנלי.

מי שהעיב במקצת על האווירה החיובית בשוק הבנקאות הוא הבנק השווייצי UBS שדיווח היום על הפסד של 20.9 מיליארד פרנק שווייצי (18 מיליארד דולר) בכלל שנת 2008 - כמיליארד דולר יותר מההערכות הראשוניות. זאת, לאחר שכלל את עלויות ההסדר עם משרד המשפטים האמריקאי והתאים עונתית שינויים בשווי ניירות ערך.

פרוטליקס (סימול PLX), חברת הביו-טכנולוגיה מכרמיאל, נסחרה במגמה שלילית למרות שקיבלה מענק של למעלה מ-6 מיליון דולר מהמדען הראשי במהלך 2009. על פי תנאי המענק, מחוייבת פרוטליקס להקצות חלק ניכר מהסכום שקיבלה לטובת השלמת השלב השלישי במחקר ה-prGCD. בכוונת החברה להגיש בקשה לאישור תרופה, המבוססת על prGCD, לרשות התרופות האמריקאית (FDA) כבר במהלך הרבעון הרביעי של 2009.

טבע, ענקית התקופות הגנריות, נסחרה במגמה שלילית למרות שדיווחה כי קיבלה בלעדיות לתקופה של 10 שנים, על תרופה לטיפול בסרטן הדם. הרשויות באירופה העניקו מעמד של "תרופת יתום" לתרופת הדגל של גמידה סל וטבע, המיועדת לטיפול בסרטן הדם.

וריפון נחלשה לאחר שמנכ"ל החברה דאגלאס ברג'רון, דיווח כי רכש במהלך השבוע שעבר 296 אלף מניות של החברה במחיר שנע בין 3.97-4.76 דולר למניה. היקף הרכישה מוערך בכ-1.3 מיליון דולר על פי מחיר ממוצע של 4.4 דולר למניה.

אלרון, המחזיקה ב-23% מגיוון אימג'ינג, בעלת אחזקות בנטוויז'ן וסטרלינג רשמה הפסד נקי של 34.6 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2008 לעומת הפסד של 20.4 מיליון דולר ברבעון המקביל. דורון בירגר, מנכ"ל החברה, סיים את תפקידו בחברה,אך ימשיך לשמש כדירקטור בגיוון אימג'ינג ובמדינגו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully