וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.סי.איי במו"מ למנות יו"ר: יונתן קולבר יעזוב את תפקידו; מנכ"ל נורטל אירופה עשוי להחליפו

גתית פנקס

21.11.2001 / 17:28

כך נודע ל-TheMarker.com; הערכה: אם ימונה מנכ"ל נורטל אירופה לתפקיד, הוא ישמש כיו"ר פעיל; קולבר, מנכ"ל כור, משמש כיו"ר אי.סי.איי מאז 1997

חברת

אי.סי.איי (

ECIL

: NASDAQ)

נמצאת במו"מ למנות יו"ר חדש, ולהחליף בכך את יונתן קולבר, המשמש כיושב הראש שלה מאז 1997 - כך נודע ל-TheMarker.com. בין המועמדים להחליף את קולבר נמצא גם מנכ"ל חברת נורטל אירופה.

קולבר משמש כיום כמנכ"ל קונצרן

כור(

LVEL

: NASDAQ)

, המחזיקה ב-34.8% מהון מניות אי.סי.איי. דובר כור אמר בתגובה: "יו"ר אי.סי.איי נמצא בימים אלה במסע של גיוס חברי מועצת מנהלים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם, על מנת לצרפם לדירקטוריון אי.סי.איי". תגובת אי.סי.איי היא כי "החברה אינה מתייחסת לשמועות".

ביולי 1997 קולבר וצ'ארלס ברונפמן רכשו את קונצרן כור מידי קבוצת שמרוק, וקולבר הפך למנכ"ל כור. במהלך כהונתו הוא הספיק להסתכסך עם דיוויד רובנר, שהיה מנכ"ל אי.סי.איי דאז. קולבר לא נחשב יו"ר פעיל של החברה, אולם אחת הפעולות שהוא דווקא דחף אליהן היתה המיזוג בין תדיראן תקשורת ואי.סי.איי ב-1999.

אי.סי.איי טלקום נמצאת כבר כשנה במשבר עמוק - גם כתוצאה מקשיים חיצוניים בשוק התקשורת, וגם בשל קשיים פנימיים הקשורים לניהול החברות הבנות והחברה כולה. מאז תחילת השנה פיטרה החברה 1,400 עובדים ורשמה ירידה דראסטית בתוצאותיה הכספיות. יחד עם זאת, מספרי הרבעון השלישי של השנה הביאו עימם שיפור והצביעו על כברת הדרך הארוכה שהחברה עברה.

הכנסות החברה לרבעון השלישי היו של 262.9 מיליון דולר. ההפסד הנקי (פרופורמה) היה 21.4 מיליון דולר או 23 סנט למניה - טוב מהתחזיות הממוצעות. ההפסדים הנקיים, בהכללת הוצאות חד פעמיות, הסתכמו בלא פחות מ-76.8 מיליון דולר או 83 סנט למניה.

המחיקות היו בגובה של 56.8 מיליון דולר - 46.8 מיליון דולר עדיין מזכרת מהמיזוג עם תדיראן תקשורת שהושלם במארס 1999 בעלות של 404 מיליון דולר. מקורם של 10 מיליון הדולר הנוספים הוא השקעה של אי.סי.איי ב-3 חברות סטארט אפ קטנות, שבסיבוב הגיוס האחרון שביצעו נאלצו להוריד את השווי שלהן. לפי הספרים, 56 מיליון דולר רשומים כמוניטין היום.

כיום יש לחברה בקופת המזומנים 202.1 מיליון דולר, אולם הגירעון שלה הוא של 132 מיליון דולר, שכן יש לה התחייבויות של 104 מיליון דולר לטווח הקצר ושל 230.4 מיליון דולר לטווח הארוך. החברה ייצרה 19 מיליון דולר מפעילות ברבעון השלישי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully