וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אורכית פועלת למניעת אפשרות של השתלטות עויינת

נטע יעקבי

21.11.2001 / 17:41

מיישמת תוכנית אופציות לבעלי המניות הקיימים לרכוש מניות בדיסקאונט למחיר השוק; מחיר המניה הנמוך, משקף לה שווי שוק הנמוך ב-40% מערך המזומנים שבקופה

לאחר חברת

נטרו (

NTRO

: NASDAQ)

, מכניסה גם חברת

אורכית (

ORCT

: NASDAQ)

לשימוש "גלולת רעל", אשר מטרתה למנוע השתלטות עויינת על החברה. מועצת המנהלים של החברה אישרה תוכנית אופציות לבעלי המניות, אשר תהיה אפקטיווית החל מה-6 בדצמבר, ומשמעותה היא שבעלי המניות הקיימים יוכלו לרכוש מניות של החברה בדיסקאונט מסוים לעומת מחירן בשוק, במידה ורוכש עויין יאסוף מעל ל-15% ממניות החברה הנסחרות בשוק.

הדאגה של החברה מפני השתלטות עויינת מובנת, מכיוון שהמחיר הנמוך של המניה, העומד היום על 2.4 דולרים, משקף לחברה שווי שוק של 59.5 מיליון דולר בלבד, נמוך בכ-40% לעומת קופת המזומנים של החברה המכילה 101.9 מיליון דולר.

כמו כן, החברה הנפיקה אג"ח להמרה בתחילת 2000, ומאז רכשה חלק מהן והקטינה את חובה ל-66.7 מיליון דולר בלבד, מ-94.3 מיליון דולר. עם זאת, בהינתן שחלק מהאג"ח יומר למניות, ידולל ערך בעלי המניות הקיימים בחברה ומחיר המניה עשוי לרדת לרמה נמוכה אף יותר.

התוכנית לא תופעל באופן אוטומטי כאשר משקיע או קבוצת משקיעים תרכוש מעל ל-15% ממניות החברה, אלא בכפוף לתנאים מסוימים המצוינים בתוכנית. בהינתן רוכש עויין של מניות החברה תופעל התוכנית ובכך יגדל מחזור המניות של החברה ואחזקות הרכישה העויינת ידוללו.

תוכנית האופציות תפקע ב-31 בדצמבר 2011, ומועצת המנהלים שומרת לעצמה את הזכות לבטלה מסיבות השמורות עמה, במשך 10 הימים הראשונים מהפעלתה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully