וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המגמה השלילית מתחזקת - הנאסד"ק יורד בכ-1.2%; טופ אימאג' מזנקת ב-14.9%

נטע יעקבי

21.11.2001 / 18:12

מנכ"ל החברה הודיע על התפטרותו היום; קומטאץ' מוסיפה 7.5% לאחר שביומיים האחרונים קפצה בכ-50%; עלייה במדד בטחון הצרכנים וירידה במספר דורשי הקצבאות; לריכוז נתוני המסחר במניות הישראליות

יום לפני היציאה לחופשה לרגל חג ההודיה ממשיכים המדדים המובילים את האווירה השלילית שאפיינה את יום המסחר אמש, כאשר מדד הנאסד"ק יורד ב-1.2% ומדד הדאו ג'ונס משיל 0.8%. אתמול שב מדד הנאסד"ק אל מתחת לרמת 1,900 הנקודות, אותה חצה בדרכו מעלה רק בשבוע שעבר, ומדד הדאו ג'ונס המשיך להתרחק מרמת 10,000 הנקודות דרומה.

נתונים מקרו כלכליים מכריעים לא צפויים להתפרסם בהמשך היום, כאשר תשומת ליבם של המשקיעים מופנית להכנות לחג ההודיה שיחול מחר. למעשה, היום הוא יום המסחר המלא האחרון של השבוע, כאשר מחר לא יתקיים מסחר וביום שישי יתקיים מסחר חלקי בלבד.

שני נתונים מקרו כלכליים התפרסמו היום. הראשון שבהם - מספר התביעות החדשות לקצבת אבטלה - הצביע על ירידה מ-442 אלף בשבוע הקודם ל-427 אלף. זהו השבוע הרביעי ברציפות בו נרשמת ירידה בסעיף זה.

הנתון השני הוא מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן, שלמרות המצב הקשה במשק האמריקאי עלה בשיעור גבוה מהצפוי בחודש נובמבר. האוניברסיטה ציינה כי המדד עלה ל-83.9 נקודות מ-82.7 נקודות באוקטובר.

טופ אימאג' מובילה את העליות בישראליות

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת, כאשר את העליות מובילה מניית

טופ אימאג' (

TISA

: NASDAQ)

אשר מוסיפה 14.9% לרמה של 2.7 דולרים, לאחר שמנכ"ל החברה יצחק נקאר הודיע על התפטרותו.

עוד בולטת בין המניות העולות מניית

קומטאץ' (

CTCH

: NASDAQ)

, אשר הוסיפה ביומיים האחרונים כ-50% וכעת עולה ב-7.5% במחזורים גבוהים.

אתמול נסחרה המניה במחזורים הגבוהים פי 6 מהממוצע. עם זאת, ראוי לציין כי למרות שמדובר במחזורים גבוהים יחסית לממוצע במניה, מדובר עדיין במחזור של כחצי מיליון דולר בלבד.

מניית קונסטליישן 3D עולה בכ-4% לדולר אחד, לאחר שאתמול הוסיפה 9% בעקבות הודעתה על משקיע חדש שיקנה מהחברה אג"ח להמרה בתמורה ל-15 מיליון דולר, עם אופציה לרכישה של אג"ח נוסף בתמורה לעוד 5 מיליון דולר.

המניות הכבדות נסחרות במינוריות, כאשר מתוכן בולטת מניית

אמדוקס(

DOX

: NYSE)

אשר יורדת בשעה זו ב-1.6% ל-32.7 דולר. החברה הודיעה על חוזה חדש רב-שנתי עם חברת Bell ActiMedia להספקת שירותי בילינג ומערכות CRM. פתרון התוכנה שתספק לה אמדוקס יאפשר איחוד של כל השירותים בבסיס נתונים אחד, וכך יהפוך את כל תהליכי העבודה בחברה לאוטומטיים.

אורכית מכניסה "גלולת רעל" ויורדת ב-4.2%

מניית האלחוט

אלווריון(

ALVR

: NASDAQ)

מוסיפה 2.9% ל-3.2 דולרים לאחר שהחברה הודיעה כי MultiTel האורגוואית תתקין את מוצרי הבריזאקסס והווקאייר במערכותיה. החברה נמצאת בבעלות קבוצת UnitedGlobal Com. מניית אלחוט אחרת,

סרגון(

CRNT

: NASDAQ)

, יורדת ב-5.2% ל-2.7 דולרים.

חברת

אורכית(

ORCT

: NASDAQ)

הודיעה היום על הכנסת "גלולת רעל" אשר נועדה להרתיע השתלטות עוינת על החברה. התוכנית מעניקה אופציות לבעלי המניות לרכוש את מניות החברה בדיסקאונט לעומת המחיר בשוק, במידה שרוכש עוין יאסוף למעלה מ-15% ממניות החברה. החשש של הנהלת החברה מובן היות שמחיר המניה, העומד היום על 2.3 דולרים ומשקף לה שווי שוק של כ-59 מיליון דולר, נמוך בכ-40% לעומת קופת המזומנים של החברה. המשקיעים לא הגיבו בהתלהבות והם שולחים את המניה לירידות של 4.2% ל-2.3 דולרים.

מניות האבטחה ממשיכות לעלות גם היום, כאשר מניית

מגל(

MAGS

: NASDAQ)

מוסיפה 6.5% ומניית

בי.וי.אר טכנולוגיות (

BVRT

: NASDAQ)

עולה ב-9.1%, לאחר שאתמול הוסיפה 22.2%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully