וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דלק במו"מ עם חברת הגז הסלובקית SPP להקמת קבוצה למכרז ההולכה

הארץ

22.11.2001 / 8:18

החברה שתיבחר במכרז ההולכה תקבל מהמדינה זיכיון בלעדי ארוך טווח, להולכת הגז לחברת החשמל ולצרכנים האחרים

קבוצת

דלק(

דלקקב

: ת"א)

, בעלת השליטה במיזם הגז הטבעי ים תטיס, מנהלת משא ומתן מתקדם עם חברת הגז הסלובקית SPP, להקמת קבוצה משותפת שתתמודד במכרז לבחירת חברת ההולכה לגז הטבעי - כך אומרים מקורות בתעשיית חיפושי הגז.

SPP עברה בהצלחה את שלב המיון המוקדם במכרז ההולכה, ויש לה עניין לצרף אליה חברה ישראלית מתחום משק האנרגיה, במטרה לגבש קונסורטיום להתמודדות במכרז.

החברה שתיבחר במכרז ההולכה תקבל מהמדינה זיכיון בלעדי ארוך טווח, להולכת הגז לחברת החשמל ולצרכנים האחרים.

בימים אלה נדונה בוועדת הכלכלה של הכנסת השאלה, האם להתיר לחברת ההולכה שתוקם גם לשווק את הגז, בנוסף להיותה מונופול על מקטע ההולכה. חוק משק הגז הטבעי הנדון בימים אלה בוועדה מתיר לספק גז להחזיק עד 26% מחברת ההולכה. בכוונת דלק, אמרו המקורות, לרכוש מ-SPP את שיעור האחזקות הזה.

מיזם ים תטיס, שדלק היא בעלת השליטה בו, צפוי להיות ספק גז מרכזי במשק הגז הישראלי, והוא מנהל בימים אלה מו"מ סופי עם חברת החשמל לספק לה 1.8 מיליארד מ"ק גז בשנה, בחוזה אספקה ל-15-10 שנים.

אם המו"מ בין SPP לדלק יסתיים בחיוב, ובמקביל תאושר אופציית השיווק לחברת ההולכה, אופציה שמשרד התשתיות, משרד האוצר ומשרד המשפטים תומכים בה, עשויה קבוצת דלק להיות משווק גז אורכי - מתוקף היותה ספק גז מרכזי, ובעלת אחזקות בחברת ההולכה.

נציג SPP, עו"ד זאב וייס, אישר כי "מתקיים משא ומתן עם גורמים עסקיים, ומתגבש קונסורטיום חזק, שיתמודד במכרז ההולכה"; וייס סירב להתייחס לפרטי המשא ומתן ואת תגובתה של קבוצת דלק לא ניתן היה להשיג.

מול הקונסורטיום שמקימה חברת הגז הסלובקית, תתמודד במכרז ההולכה קבוצה המורכבת מחברת האנרגיה טרקטבל מבלגיה, וחברת הדלק פז.

מכרז הגז ייסגר ב-17 בדצמבר 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully