וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יונתן קולבר מוותר על הפחתת מחיר מימוש האופציות בכור; דני בירן מתעקש לקבל ההטבה

שלומי גולובינסקי

22.11.2001 / 9:30

כך נודע ל-TheMarker.com; קולבר הבין שאפסו הסיכויים שבנק הפועלים יתמוך בהטבה; דני דנקנר, שהיה שותף באישור ההטבה, טען שלא הבין כי ההטבה מתיחסת גם לקולבר

יונתן קולבר, מנכ"ל קונצרן כור, מוותר על הפחתת מחיר המימוש של האופציות שהוא מחזיק בקונצרן, כך נודע ל-TheMarker.com. על פי ההערכות, הבין קולבר שאפסו הסיכויים שבנק הפועלים, המחזיק בכ-21% ממניות כור, יתמוך בהפחת מחיר המימוש של האופציות באסיפה הכללית של בעלי המניות שתתבקש לאשר את ההפחתה. בכך מוותר קולבר, מרצונו או שלא מרצונו, על הטבה בשווי כספי כולל של כ-2 מיליון שקל.

מנגד, דני בירן, נשיא הקונצרן, מתעקש לקבל את ההטבה, למרות הביצועים הכושלים של הקונצרן בשנה האחרונה. מצבו של בירן טוב ממצבו של קולבר, שכן ההחלטה להפחית את מחיר המימוש של האופציות שהוא מחזיק לא כפופה לאישור האסיפה הכללית, וממילא לאישור בנק הפועלים, השותף הבכיר בכור.

בישיבת דירקטריון כור, בה הוחלט על הפחתת מחיר המימוש של האופציות מ-114-118 דולר ל-24 דולר, השתתפו בין היתר גם שני נציגי בנק הפועלים. אלה תמכו בהחלטה להוריד את מחיר המימוש גם לאופציות של קולבר. אחד המשתתפים בדיון, סגן יו"ר בנק הפועלים, דני דנקנר, טען בפני מקורביו כי אישר את ההפחתה מאחר שלא הבין שהיא מתיחסת גם לקולבר. לטענתו, על קולבר היה לצאת מהחדר בעת הדיון, וזו גם הסיבה שתמך בהחלטה.

דובר כור מסר בתגובה "זוהי החלטת מועצת המנהלים, מעבר לכך אין בכוונתינו להיכנס לספקולציות כאלה או אחרות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully