וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש ידון ביחסי חברות התרופות ויטאמד וויטאפארם - שבהן שותפה קופ"ח כללית

הארץ

22.11.2001 / 9:25

ויטאמד מצויה בהקפאת הליכים מדצמבר 2000; היקף חובותיה לנושים מוערך ב-100 מיליון שקל

מאת בן-ציון ציטרין

שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה, בילהה גילאור, תדון במערכת היחסים העסקיים בין חברות התרופות ויטאמד וויטאפארם, בהן שותפה קופת חולים כללית באמצעות מכון מור שבבעלותה. השופטת קבעה דיון ל-29 בנובמבר במסגרת תיק חברת ויטאמד המצויה בהקפאת הליכים.

ויטאמד מצויה בהקפאת הליכים מדצמבר 2000. היקף חובותיה לנושים מוערך ב-100 מיליון שקל. בבקשה להקפאת הליכים תוארה ויטאמד כקבוצה הכוללת שלוש חברות, שבראשן חברת ויטאמד העוסקת בתחום התרופות ותוספי המזון - והנחשבת לאחת מיצרניות התרופות הגדולות בישראל. חברה נוספת בקבוצה היא ויטאפארם, שתוארה בבקשה כחברה אחות לויטאמד, המייצגת חברה רב לאומית ביבוא ושיווק של כמה מוצרים בישראל. כחלק מייצוג החברה הזרה בכוונתה של ויטאפארם לייצר חלק ממוצרי ויטאמד בהיקפים של מיליוני שקלים.

על פי נתוני רשם החברות, הבעלים של שתי החברות, ויטאמד תעשיות פרמצבטיות וויטאפארם תעשיות פרמצבטיות, הם זהים: המייסד והיזם הוא מרדכי מרן ד"ר לכימיה, ובעלים נוספים הם מור - מכון למידע רפואי של שירותי בריאות כללית, וחברת פארמדי אחזקות והשקעות. הבעלים של פארמדי הם עו"ד בני ברץ ומופת נאמנים, שבעליה הם ברץ ואשתו, עו"ד יעל ברץ.

בשבוע שעבר ביקש הנאמן של ויטאמד, עו"ד אבנר כהן, מבית המשפט להורות לויטאפארם להעביר אליו 95% מסך התקבולים שהתקבלו בויטאפארם מחברת ביצ'ם הבריטית. להערכתו, מדובר ב-22 מיליון שקל. לטענת הנאמן, להזרמת סכומים אלה לקופת ויטאמד עשויה להיות השפעה מכרעת על סיכויי הצלחת השיקום של החברה.

בין פארמדי ומרן קיים הסכם יפוי כוח בלתי חוזר. פארמדי מתנגדת למכירת מניותיה, שלה ושל קופת חולים, לויטאמד. השופטת אמרה כי נוצר מצב חדש מאז הוגשה הבקשה להקפאת הליכים. לדברי גילאור, "הסכסוך בין בעלי המניות של ויטאמד, שרובם ככולם אינם מסכימים למכירת מניותיהם לאחרים במסגרת הליך ההבראה; דרישתו של מרן לקיום הליכי מכרז חדש, וההליכים השונים המתוארים על ידי הנאמן לעניין חובות ויטאפארם או הסכם המיזוג הנטען בין ויטאמד לויטאפארם - כל אלה מהווים שינוי מהותי לעמדה שהוצגה מלכתחילה על ידי ויטאמד ומרן כשביקשו ליתן צו להקפאת הליכים על מנת להגיע להסדר נושים ולהבראת החברה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully