וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אי.סי.איי במו"מ ראשוני להכניס קבוצת משקיעים לחברה; תוכנית הפיצול לחטיבות תבוטל סופית

גתית פנקס

22.11.2001 / 14:44

כך נודע ל-TheMarker.com; המשקיע הפיננסי ירכוש מניות בחברה האם שתורכב מ-2-3 חטיבות; מתכוונת למכור את חלקה באי.סי.טל תמורת 160 מיליון דולרתהליך הארגון מחדש שעוברת חברת אי.סי.איי טלקום הישראלית אינו קרוב לסיום: ל-TheMarker.com נודע כי החברה נמצאת במו"מ ראשוני להכנסת קבוצת משקיעים לחברת אי.סי.איי. הקבוצה, הכוללת משקיעים פיננסיים עם ניסיון בטכנולוגיה ותקשורת, תרכוש מניות בחברה, שתורכב מ-2-3 חטיבות. בכך, למעשה, תוכנית הפיצול המקורית ל-5 חברות בנות תבוטל בצורה סופית.כמו כן, אי.סי.איי מתכוונת למכור את החזקותיה בחברת אי.סי.טל (כ-70%, השאר מוחזק בידי הציבור) ומקווה לקבל בתמורה 160 מיליון דולר. שווי השוק של אי.סי.טל כיום הוא 245 מיליון דולר, כך ש-70% ממנה הם כ-170 מיליון דולר. ככל הידוע, מתעניינים כיום 3 גופים ברכישת חלקה של אי.סי.איי.מאי.סי.איי נמסר כי החברה אינה מתייחסת לשמועות. דובר כור אמר בתגובה: "אנו מודעים לכך שגופים בינלאומיים מעוניינים להיכנס לשותפות כזו או אחרת עם חברות הקשורות לקבוצת כור. מעבר לכך אין לנו מה להוסיף". הדובר הכחיש את הידיעה על אי.סי.טל.תתמקד ב-2-3 חטיבות
אי.סי.איי שרויה בשנה האחרונה במשבר, הן כתוצאה מקריסת שוק התקשורת בעולם והן על רקע שורה של משגים והתמודדויות עם קשיים שנוצרו בחברה עצמה. ברוח התקופה, אי.סי.איי מבינה כעת כי לא תוכל להוציא אל הפועל את כוונתה המקורית - פיצול ל-5 חברות בנות, והיא מתכוונת להתמקד ב-2-3 חטיבות - ככל הנראה, אופטיקה ואקסס.אולם אם עד כה, ההערכות היו שאי.סי.איי מחפשת הכנסת שותף אסטרטגי לחטיבות הללו, הרי שכעת מסתבר כי היא מנהלת מו"מ להשקעה אסטרטגית דווקא בה, החברה האם, שאמורה היתה לשמש רק כמטה לאחר הפיצול.כפי שפורסם אתמול ב-TheMarker.com, אי.סי.איי מבצעת שינויים נוספים בתקופה האחרונה, והיא נמצאת כעת במו"מ למנות יו"ר חדש, ולהחליף בכך את יונתן קולבר, המשמש כיושב הראש שלה מאז 1997. בין המועמדים להחליף את קולבר נמצא גם מנכ"ל חברת נורטל אירופה, דיוויד פוסי. קולבר משמש כיום כמנכ"ל קונצרן כור , המחזיק ב-34.8% מהון מניות אי.סי.איי.אי.סי.איי סיימה את הרבעון עם כ-202 מיליון דולר בקופה, וגירעון של כ-130 מיליון דולר, שנובע מהתחייבויות לטווח הקצר והארוך. "למרות החוב הגדול שלנו, אנחנו יכולים להמשיך ולפעול מבלי לגייס כסף חיצוני. ייצרנו 19 מיליון דולר מפעילות ברבעון, ואנחנו מקווים להמשיך במגמה. אם לא נבצע השקעות, הכיוון יהיה שיפור גם בסעיף זה", אמר לנו דורון ענבר, מנכ"ל החברה, לאחר פרסום הדו"חות לרבעון השלישי.ענבר: "אי.סי.טל לא בליבת העסקים שלנו"
בתשובה לשאלה מדוע שאי.סי.איי לא תמכור את החזקתה באי.סי.טל ותעלים כך את הגירעון שלה, אישר בזמנו דורון את החישוב המתמטי, אך לא היה מעוניין להגיב בצורה קונקרטית. אי.סי.טל מתמחה במערכות המאפשרות לספקיות תקשורת לנטר ולהבטיח איכות תקשורת גבוהה ברשתות מבוססות קול, מידע, VoIP וסלולר. החברה נחשבת למובילה, גם בשוק מתכווץ, והיא מציגה רווחיות שמשתפרת מרבעון לרבעון.יחד עם זאת, אמר אז ענבר כי "אי.סי.טל היא לא נכס אסטרטגי מבחינתנו. היא לא נמצאת בליבת העסקים שלנו מבחינת הלקוחות וקווי המוצרים, אבל היא חברה מצוינת, שצומחת ומוכרת. אנחנו רואים כיום באינוויה ולייטסקייפ (חטיבות האקסס והאופטיקה, בהתאמה - ג.פ.) כחברות העיקריות והמובילות שלנו, שיש להן את המכירות הגבוהות ביותר ופוטנציאל שוק גדול".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully