וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התמ"ג בצרפת צמח ברבעון השלישי ב-0.5%, גבוה מהצפוי, והפיח תקוות כי גוש היורו יצליח לחמוק ממיתון

עפרה שלו

23.11.2001 / 10:23

בגרמניה באוקטובר ירד מדד המחירים ליצרן ב-0.9% ומחיר היבוא ירד ב-1.6%, שיעורים הגבוהים מהצפוי, בשל הירידה במחירי האנרגיההתוצר המקומי הגולמי בצרפת צמח ברבעון השלישי ב-0.5% ביחס לרבעון השני, בהובלת הצריכה הפרטית. ברבעון השני צמח התמ"ג ב-0.2%. כלכלנים צפו כי הכלכלה השלישית בגודלה באירופה תצמח ברבעון השלישי ב-0.3% בלבד. הצמיחה הגדולה מהצפוי מפיחה תקוות כי גוש היורו יצליח לחמוק ממיתון. בנפרד, פירסמה היום גרמניה את מדד המחירים ליצרן ומחיר היבוא.פקידים בכירים בצרפת מסרו כי התמ"ג ב-2001 עשוי להיות נמוך מעט מהתחזיות בשל השפעת אירועי הטרור של ה-11 בספטמבר, אך מיתון אינו נראה באופק.גרמניה
בגרמניה ירדו באוקטובר מדד המחירים לייצרן ומחיר הייבוא בשיעור גבוה מהצפוי, בשל הירידה במחירי האנרגיה. מדד המחירים ליצרן ירד ב-0.9% ביחס לספטמבר, לעומת תחזית לירידה של 0.3%. מחיר היבוא ירד ב-1.6% על בסיס חודשי, לעומת תחזית לירידה של 1%.אתמול פירסמה גרמניה את נתוני התמ"ג לרבעון השלישי. הכלכלה השלישית בגודלה בעולם רשמה ירידה ראשונה בתמ"ג (GDP) מזה שנתיים, ברבעון השלישי של השנה, ונמצאת כעת על סף מיתון.התמ"ג של גרמניה ירד ב-0.1% לעומת הרבעון הקודם, אחרי שנותר ללא שינוי ברבעון השני. הוצאות הממשלה והצרכנים ירדו והיקף ההשקעות של עסקים רשם ירידה אף הוא.
ההאטה בכלכלה הגרמנית צפויה לגרום לקצב הצמיחה הכלל אירופי לרדת בשנה הבאה לשיעור הנמוך ביותר זה תשע שנים, מסרה אתמול הנציבות האירופית (EC). הכלכלה הגדולה באירופה צפויה לצמוח ב-0.7% השנה, ולגרום לצמיחה השנתית במדינות גוש היורו לרדת ל-1.3%, מסרה הנציבות האירופית (EC).נתונים אלו, לצד נתוני האינפלציה בגרמניה ובאיטליה לחודש נובמבר, משקפים סיכוי גבוה כי האינפלציה בגוש היורו תרד מ-2%, בהתאם ליעד של הבנק המרכזי של אירופה. הירידה באינפלציה, לצד ההאטה הכלכלית החריפה, עשויה לעודד את הבנק המרכזי של אירופה לקצץ שוב את שערי הריבית.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully