אפריקה מושכת את ת"א למעלה

עם החזרה מחופשת החג, הבורסה בת"א נצבעת ירוק. המעו"ף מוסיף 0.5%. אפריקה מזנקת ב-13% - עלתה ב-143% מתחילת השנה

נתן שבע
16/04/2009

לאחר הפסקה בת יומיים בשל חופשת החג והמסחר המקוצר בחול המועד חזרה הבורסה לפעילות סדירה ביום האחרון של המסחר השבוע.

המסחר בבורסה מתנהל ביציבות כאשר גם באירופה נרשמת מגמה דומה. מדד תל אביב 25 עולה ב-0.5% לרמה של 786 נקודות. מדד תל אביב 100 מטפס ב-0.4% לרמה של 720 נקודות. מדד התל-טק יורד ב-0.2%. מחזור המסחר ער מהרגיל היום ומסתכם במיליארד שקל.

"העליות האחרונות הן 'ראלי קצר בשוק דובי' כך שישראל צפויה להציג תשואת יתר על פני השווקים המתעוררים", כותב האנליסט חיים ישראל ממריל לינץ' שהוא מפרסם הבוקר על ישראל.

העליות בעולם כמעט ונעצרו ביומיים האחרונים לצד המשך סימני ההאטה, אם כי המסחר בארה"ב ננעל אמש ברגע האחרון בנימה מעט אופטימית. באסיה נרשמת הבוקר עלייה של עד 0.5%.

"בסך הכל צפויה היום יציבות", אמר הבוקר פעיל בשוק המוסדי. "אי אפשר להתעלם מהעובדה כי מצב הרוח הוא חיובי בשווקים. ההערכה היא כי מחזור המסחר יהיה נמוך היום - חלק מהסוחרים ימשיכו את חופשת החג עד יום ראשון", הוא מוסיף. ראלי של דקות המסחר האחרונות עזרו לבורסה האמריקאית לסיים את המסחר בעליות למרות המשך נתוני מאקרו חלשים ותחזית לא מעודדת של אינטל. נאסד"ק עלה ב-0.1% והדאו ג'ונס התחזק ב-1.4%.

ירידה חדה בתשואה על איגרות החוב, אמונה כי לבייב יצלח את המשבר, החשש של המשקיעים לפגר אחרי השוק, שורטיסטים שסגרו פוזיציות - אלה רק חלק מהסיבות שהובילו את המשקיעים להתנפל על מניית אפריקה ישראל בימים האחרונים. המניה השלימה זינוק של 143% מתחילת השנה וגם היום היא מטפסת במחזור ער של 130 מיליון שקל - שלוש שעות בלבד לאחר פתיחת המסחר. מדד הנדל"ן עולה ב-4%, לאחר שמתחילת השנה הניב תשואה של 64%.

מניות קידוחי הגז והנפט מאבדות גובה לאור תוצאות קידוח דלית 1 מול חופי חדרה. תגלית הגז אמנם מסחרית, אך היא קטנה מהתחזיות והסתכמה ב-14 מיליארד מ"ק - לעומת תחזית קודמת של 20 מיליארד מ"ק. עדיין מדובר בגז בשווי של 3-2 מיליארד דולר בו יתחלקו שותפויות הגז נובל אנרג'י, ישראמקו, אבנר חיפושי נפט, דלק קידוחים ודורגז.

במניות הדשנים נרשמה ביומיים האחרונים מגמה מעורבת. פוטאש איבדה אתמול 0.9% ובסך הכל שמרה על יציבות יחסית בימי החג. כיל נסחרת אף היא במגמה חיובית.

במניות הדואליות הכבדות פערים שליליים בדרך כלל: טבע בפער שלילי של 3.2%, וריפון בפער שלילי של 5.9%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully