וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: עליות שערים בהובלת מניות הטלקום והפיננסים - פרנקפורט עולה ב-1%

יהודה שויצר

26.11.2001 / 15:42

נוקיה עולה ב-2.5% לאחר שפירסמה תחזית אופטימית למכירות דגמים חדשים; ירידות במניות הנפטעליות שערים נרשמות בפתיחת שבוע המסחר בבורסות אירופה בהובלת מניות הטלקום והבנקים. המגמה החיובית היא על רקע נתונים מעודדים ממכירות הרשתות הקמעונאיות בחג ההודיה, שנחוג ביום חמישי בארה"ב. האופטימיים מקווים כי ניתן למצוא בנתונים את הסימן הראשון להתאוששות הצריכה הפרטית בארה"ב לקראת עונת החגים הקרבה ובאה.בלונדון עולה מדד ה-FTSE ב-0.7% על רקע העלייה במניות הטלקום. פרנקפורט מתחזקת ב-1% בהובלת ענקי הפיננסים המקומיים - דויטשה בנק וקומרצבנק. בפאריס עולה ה-CAC 40 ב-0.8%.

מניות הטלקום, ובראשן וודאפון, מתחזקות על רקע שינוי המשקל שניתן לחברות ב-MSCI, החברה המרכיבה את מדדי המניות הגלובליים המשמשים למנהלי קרנות בעולם כולו בתור קנה מידה לבניית התיקים שלהם.השינוי, שיתבצע ב-30 בנובמבר, מתבסס על מעבר למתודולוגיה חדשה של חישוב משקל מניה לפי Free Float (מספר המניות הסחירות בשוק). קריטריון זה מתעלם מהחזקות ממשלתיות, משפחתיות ושל מנהלים. לפיכך, ארצות בהן יש חברות בעלות אחזקות ממשלתיות גדולות, כמו יפאן, יסבלן מהשינוי, ומנגד משקלן של חברות אמריקאיות ובריטיות יעלה.וודאפון, חברת הסלולר הגדולה בעולם, עולה ב-1.5%. בפרנקפורט מתחזקת דויטשה טלקום ב-1%. חברת הסלולר mmO2 מזנקת ב-8% לאחר שהודיעה כי היא מתכננת להפסיק את פעילותה בגרמניה והולנד לאחר שהופרדה מבריטיש טלקום (סימול BTY), זאת בניסיון לצמצם את הפסדיה.נוקיה מעריכה כי מכירות של דגמים חדשים של טלפונים סלולריים ללקוחות המחזיקים בטלפונים ישנים יגדלו בשנים הקרובות ל-70%-80% מהמכירות הכלליות. יצרנית הטלפונים הסלולריים הגדולה בעולם מעריכה כי אפשרויות חדשות בתחום שליחת המסרים (SMS) יחזקו את הביקוש לדגמים חדשים. מניות החברה עולות ב-2.5%.המגמה החיובית שרתה גם בקרב יתר מניות ציוד התקשורת המובילות. אלקטל הצרפתית רושמת עלייה של 3.4%. מרקוני הבריטית עולה ב-5% ואריקסון השוודית עולה ב-2.5%.מיזוגים נוספים בענף הפיננסים?

לוידס TSB, הבנק החמישי בגודלו בבריטניה, עשוי לפתוח במו"מ למיזוג עם דויטשה בנק, בעקבות עזיבתו של המנכ"ל הנוכחי של דויטשה בנק. השינוי הצפוי בשורות הבנק הגרמני עשויות לאפשר ללוידס למצוא שותף חדש למיזוג לאחר שנסיונו להתמזג עם אבי נשונל נכשל, כך דיווח "אינדיפנדנט און סאנדיי".מניות הבנק לוידס עולות ב-0.4%. דויטשה בנק מתחזק ב-0.7% וקומרצבנק עולה ב-1%.מחירי הנפט ממשיכים לצנוח ואיתם שערי מניות חברות האנרגיה והנפט. חוזי הנפט הגולמי לינואר ירדו הבוקר ב-2.4% למחיר של 18.5 דולר לחבית. הירידה במחירי הנפט הובילה לנפילה נוספת בשערי מניות המגזר. את המגמה השלילית מובילה טוטאל פינה שיורדת ב-2.1%. BP אמוקו הבריטית רושמת ירידה של 1.9%.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully