וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בבנק ישראל סבורים כי התנהלותם של אריסון ודנקנר מוכיחה שאינטרסים אישיים חשובים מיציבות הפועלים

שרון שפורר

28.4.2009 / 20:16

אריסון, יועציה המשפטיים ודני דנקנר התכנסו היום לישיבה במשרדי קבוצת אריסוןעל רקע החשיפה ב-TheMarker לפיה בבנק ישראל מתכוונים לדרוש אחרי החג משרי אריסון בעלת השליטה בבנק הפועלים לפטר את יו"ר הבנק, דני דנקנר - התכנסו היום אריסון, יועציה המשפטיים עורכי הדין פיני רובין ורם כספי ויו"ר הבנק, דני דנקנר, לישיבה במשרדי קבוצת אריסון ברחוב שאול המלך בתל אביב. בצאתם מהפגישה סירבו רובין וכספי להשיב לשאלות.במקביל לפגישה, הוחלט ברשות ני"ע לאלץ את בנק הפועלים לפרסם את עיקרי דו"ח הביקורת של המפקח על הבנקים בנושא התנהלות בנק הפועלים, משום שמדובר במידע מהותי לציבור. לפיכך, הבנק יפרסם את הדיווח עד יום חמישי לפני פתיחת המסחר בבורסה בתל אביב.

על פי הערכות, מדובר בדו"ח חמור של המפקח על הבנקים בנוגע להחלטה למנות את ציון קינן למחליפו של צבי זיו שהתפטר יום לפני פרסום דו"חות כספיים שנתיים של הבנק על רקע חילוקי דעות עם יו"ר הבנק דני דנקנר. עד היום ציבור המשקיעים בבנק לא קיבל פירוט לגבי הסיבה לחילוקי דעות אלו.

כפי שפורסם הבוקר ב-TheMarker, מי שמוביל את המהלך להדחת דנקנר הוא נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, שעמדתו קיצונית יותר משל המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו. פישר מאמין כי אחרי תשע פרשיות שונות, שהצביעו על כשלי ניהול בבנק, יש לפעול בנחישות להדחת היו"ר. ככל הידוע, בבנק ישראל לא מתנגדים עקרונית למינוי קינן למנכ"ל.

בבנק ישראל סבורים כי ההתנהלות של אריסון, דנקנר והסובבים אותם מאותתת על כך שלא אכפת להם מהיציבות של הבנק אלא רק מהאינטרסים האישיים שלהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully