וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יואב ניסן-כהן, מנכ"ל משותף בטאואר: "נגייס בחודשים הקרובים כמה מיליוני דולרים"

גתית פנקס

27.11.2001 / 19:07

"אנחנו מקווים להצליח ב-2003 לייצר מזומנים מפעילות, ולא להזדקק לכספים נוספים"; "הנפקנו מניות היום כי היינו צריכים להוסיף אקוויטי לחברה"ניו יורק. למרות שלחברת טאואר סמיקונדקטורס התחייבויות השקעה בסך של 1.076 מיליארד דולר, ועל אף שהיא מתגאה בכך שהיא מצליחה להוריד את ההוצאות הכוללות של פרויקט ה-FAB2, היא עדיין זקוקה למזומנים נוספים."לא מדובר בסכום גבוה", אומר היום יואב ניסן-כהן, מנכ"ל משותף של החברה, "וזו לא שאלה של צורך מיידי. לאור ההתחייבויות שלקחנו על עצמנו, אנחנו מתכוונים לגייס בחודשים הקרובים מספר עשרות מיליוני דולרים נוספים". ככל הנראה, טאואר תבצע את הגיוס בהנפקה בבורסת תל אביב."אנחנו נמצאים כיום בדיונים מתקדמים", אומר ניסן-כהן, אולם מסרב לאשר באיזו בורסה תיערך ההנפקה ובאיזו צורה. לדבריו, המצב היום הוא לא אידיאלי לבצע גיוס, ואולם זה עדיין אפשרי. "אנחנו לא מתכוונים לעשות גיוס גדול", הוא מסביר.בטאואר רוצים לגייס מזומנים
ההתחייבויות להשקעה שקיבלה החברה עד כה כוללות: 310 מיליון דולר משותפותיה האסטרטגיות, 250 מיליון דולר מממשלת ישראל (שגם התחייבה להקלות במס בהמשך), 50 מיליון דולר באמצעות הלוואות ו-16 מיליון דולר שהושקעו לא בצורה אסטרטגית על ידי חברות כמו טושיבה."אנחנו מקווים שב-2003 נצליח לייצר מזומנים מפעילות, ולכן לא נזדקק לכספים רבים נוספים", אומר ניסן-כהן. לדבריו, בעוד כחודש יתחיל פיילוט ראשון, ועד סוף 2002 החברה תתחיל לייצר בפאב-2. עם השלמת הקמת הפאב-2, הוא יעסיק כ-1,000 עובדים ויספק בשיא תפוקתו 33 אלף פרוסות סיליקון בקוטר 200 מ"מ בחודש. אגב, במצגת שקיים היום ניסן-כהן במסגרת הכנס השנתי השישי של חברות ישראליות שעורך בית ההשקעות CIBC בניו יורק, השאיר ניסן-כהן באחד השקפים מקום לפאב-3, והודיע כי הוא מתוכנן להתחיל להתגבש בעוד שנתיים."פאב-2 ממוצב היום במצב טוב", אומר ניסן-כהן, "וסוף 2002 הוא מועד מצוין, שכן עד אז אנחנו מאמינים שהתעשייה תתאושש, מאחר ותחום המוליכים למחצה פועל במעגליות. יחד עם זאת, רק בסוף שנת 2002 תתחיל תפוקה גבוהה יותר". טאואר מייצרת מעגלים משולבים על גבי פרוסות סיליקון ומתמחה בטכנולוגיות ייצור זכרונות בלתי נדיפים וחיישני CMOS להדמיה."הנפקנו מניות כי היינו צריכים להוסיף אקוויטי לחברה"
טאואר הודיעה היום על הנפקה של 4.214 מיליון מניות רגילות לשותפיה האסטרטגיים בפאב-2, בעקבות אישור אסיפת בעלי המניות של החברה ושל הרשויות בישראל להמרת 53.7 מיליון דולר מהסכומים שנזקפו עד עתה על חשבון מקדמות לרכישת פרוסות סיליקון שייוצרו במפעלה החדש של טאואר, למניות של טאואר. ההמרה התבצעה לפי מחיר של 12.75 דולר למניה. "זה מחיר מצוין, והוא כמעט כפול ממחיר המניה היום, מה שמראה על המחוייבות של החברות הללו לפרויקט שלנו", אומר ניסן-כהן."היינו צריכים להוסיף אקוויטי לחברה, והשותפים האסטרטגיים שלנו הסכימו להחליף את ההתחייבויות שלהם למניות, מה שעזר לנו מאוד", אומר ניסן-כהן. עם ההנפקה הנוכחית השקיעו השותפים האסטרטגיים בטאואר סך כולל של כ-140.4 מיליון דולר, שמתוכם 17.9 מיליון דולר נזקפו כזיכוי לקראת רכישות עתידיות של שירותי הייצור במפעל החדש. השותפות האסטרטגיות הן סנדיסק, מקרוניקס, אלייאנס סמיקונדקטורס וקוויקלוג'יק.לאחר השלמת ההשקעות בטאואר, תחזיק החברה לישראל ב-33% מהון מניות טאואר, מקרוניקס, אלייאנס וסנדיסק יחזיקו ב-13% כל אחת, קוויקלוג'יק ב-4%, טושיבה ב-3% והשאר יוחזק בידי הציבור וגופים אחרים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully