וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוריאל לין: "המגזר העיסקי אינו עדר כבשים שאפשר להוביל לשחיטה"

רוית הכט

13.5.2009 / 15:59

נשיא איגוד לשכות המסחר: "דרישות ההסתדרות - סחטנות ברוטאלית. לא נסכים שמישהו בירושלים יעשה הסכמים, לפיהם המגזר העסקי יוכנס למכלאה של עופר עיני"

"הדרישות של יו"ר ההסתדרות הכללית, עופר עיני, לשינויים ביחסי העבודה והוספת הכבדות על המעסיקים במסגרת עסקת החבילה הן מעשה ברוטלי של סחיטה ישירה. איגוד לשכות המסחר יאבק בחריפות מול כל ניסיון להפוך את המגזר העסקי למריונטה בידי ההסתדרות, בכל חזית אפשרית". כך אמר הבוקר נשיא איגוד לשכות המסחר, אוריאל לין, בישיבת הנהלה דחופה.

לדבריו, "עיני מנצל את חולשת הממשלה בכדי לקדם מספר הצעות שערורייתיות בתחום יחסי העבודה. עסקת החבילה והתוכנית הכלכלית נועדו להאיץ את הפעילות העסקית, ואילו חבילת החקיקה בתחום יחסי העבודה הנדרשת על ידי עיני תשיג תוצאה הפוכה".

לין הציג בפני חברי ההנהלה מסמך מפורט של לא פחות מ- 13 חוקים ותיקוני חקיקה בתחום יחסי עבודה שעברו משנת 2004 ועד היום. כולם מהווים הכבדה נוספת על המגזר העסקי.

"מגמת חקיקה זו תגרום לכך שמעסיקים לא ירצו לעשות עסקים בישראל ותהיה פגיעה אנושה בכלכלה. התוצאה תהיה הפסד של מקומות עבודה, כפי שקרה בצרפת ובגרמניה כתוצאה מעודף של חקיקה סוציאלית".

לין הוסיף, כי "לחוקים אלה אין כל קשר לעסקת החבילה שנועדה להאיץ את הפעילות העסקי, זהו נדבך זר שיביא לנזק בלתי הפיך למגזר העסקי. לא ייתכן שבשלבים סופיים של המשא ומתן וכדי לרצות את עופר עיני מישהו בירושלים יסכים להקריב את המגזר העסקי ולהובילו אל המכלאה של יו"ר ההסתדרות, כאילו המגזר העסקי היה עדר כבשים".

לין מדגיש במיוחד כי עיני הפר הסכם שנחתם בין הסתדרות ללשכת התיאום של הארגונים הכלכליים לפיו כל שינוי ביחסי עבודה במשק יכול להיעשות רק בדרך של הסכמים בין שני הצדדים. עוד הדגיש, כי הצדדים התחייבו שלא לקדם או לתמוך בהצעות חוק פרטיות או ממשלתיות שעניינן נושאים הקשורים לתחום יחסי העבודה מבלי שתהיה הסכמה משותפת של שני הצדדים.

"משמעותן של ההצעות של עיני היא העברת תחום יחסי העבודה לזירה המשפטית-פלילית, הגבלות קיצוניות על חופש העיסוק, הכבדות כספיות נוספות על המעסיקים, והפיכת המגזר העסקי כולו לחשוד בפלילים שצריך להוכיח את חפותו".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully