וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי חברת החשמל שוב מאיימים בעיצומים

רוית הכט

14.6.2009 / 10:46

העובדים מתנגדים לדרישת הממונה על השכר במרד האוצר להפחית תוספות שכר חריגות ששולמו לעבודים מינואר 2004

עובדי חברת החשמל מתכוונים לחדש את העיצומים, בעקבות החלטת הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, להורות לעובדים להחזיר תוספות שכר חריגות.

העובדים צפויים לפנות להסתדרות ולהכריז על סכסוך עבודה שבעקבותיו יוכלו להתחיל בעיצומים תוך שבועיים.

מחר היו אמורים העובדים להתחיל בתהליך מו"מ עם הנהלת החברה על הרפורמה בחברת החשמל, שבעקבותיה פתחו בעיצומים הקודמים.

הממונה על השכר במשרד האוצר, אילן לוין, הורה ביום חמישי על הפחתה מיידית של תוספות שכר חריגות ששולמו שלא כדין לעובדי חברת החשמל ועל השבת שכר חורג שניתן שלא כחוק החל מינואר 2004 ועד היום.

הוראות אלה ניתנו בהמשך להחלטתו של הממונה על השכר דאז, אלי כהן, מחודש אוגוסט 2006. ההחלטה נגעה לכל עובדי חברת החשמל וגמלאיה, כאשר בחודש אוקטובר 2006 יושם חלקה הראשון של החלטה והופחת שכר הבכירים בחברת החשמל. עתה הורה לוין על יישום חלקה השני של ההחלטה הנוגע לשכר העובדים.

בהודעת משרד האוצר נכתב כי "בדו"ח מבקר המדינה משנת 1999 נמצאו ממצאים קשים בנוגע לחריגות שכר בחברת החשמל. בעקבות ממצאי דוח המבקר החל תהליך של בדיקה משותפת על ידי רשות החברות הממשלתיות ואגף הממונה על השכר והסכמי עבודה באוצר".

"מהבדיקה עלה כי חלק ניכר מתוספות השכר שניתנו לבכירי חברת החשמל וכן לכל העובדים הוותיקים שעבדו למעלה מ-25 שנה, חורגות באופן משמעותי מן המקובל בשירות המדינה ולא אושרו על ידי הממונה על השכר ולפיכך מנוגדות לחוק יסודות התקציב".

מחברת החשמל נמסר בתגובה, כי "ההנהלה עוד לא קיבלה מסמך רשמי בעניין. לכשתגיע הודעה רשמית נלמד אותה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully