וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: מניות הבנקים הובילו את ירידות השערים בעקבות התמוטטות אנרון והמצב הבטחוני במזה"ת

דפנה מאור

3.12.2001 / 19:25

ירידות חדות במניות הפרסום לאחר תחזית קשה של קורדיאנט הבריטית; אריקסון ונוקיה ירדו ב-1% למרות חוזה ענק עם סינגולר



ירידות שערים נרשמו בבורסות אירופה היום, בעקבות פשיטת הרגל של אנרון, ירידה בפעילות הייצור והמתיחות הבטחונית במזה"ת. מדד FTSE בלונדון ירד ב-0.8%; פאריס ירדה ב-0.3%; פרנקפורט יורדת ב-0.3%.



הייצור התעשייתי בגוש היורו ירד בחודש נובמבר בפעם השמינית ברציפות. לפי נתוני מדד מנהלי הרכש באירופה של רויטרס נרשמה אמנם ירידה קלה בנסיגה בפעילות, אולם הפעילות היתה נמוכה מהצפוי. עם הירידה בהיקפי הייצור נרשמה גם ירידה בשיעור התעסוקה בגוש היורו. מתחילת השנה חברות בגוש היורו הודיעו על פיטורים של קרוב ל-300 אלף איש. העלייה החדה בשיעורי האבטלה הובילה לנפילה באמון הצרכנים ולירידה בצריכה הפרטית.



מגזר הבנקאות הוביל את הירידות בשל חשיפה לחובותיה של אנרון. ברקליס ירד ב-2.9%; לוידס ב-1%; אבי נשונל ו-HSBC ירדו ב-1.4% כל אחד. בפרנקפורט נראתה מגמה דומה: דויטשה בנק ירד ב-1.5%; קומרצבנק ירד ב-2.3%. ירידות נרשמו גם במניות הבנקים בספרד בעקבות ההידרדרות במצבה הכלכלי של ארגנטינה.



אריקסון, נוקיה וסימנס מאבדות גובה למרות חוזה ענק בארה"ב




אריקסון, נוקיה וסימנס ישדרגו את רשתות הסלולר של סינגולר האמריקאית בעסקה ששוויה 3.6 מיליארד דולר. חלקה של אריקסון בשדרוג הרשתות עולה על 2 מיליארד דולר. נוקיה, המתחרה מפינלנד, הודיעה כי חלקה בשדרוג הרשתות עולה על מיליארד דולר, וחלקה של סימנס בעסקה הוא כ-600 מיליון דולר.



למרות היקפה הגדול של העסקה ירדו מניות החברות: אריקסון ירדה ב-0.9%; נוקיה ירדה ב-1% וסימנס ירדה ב-0.8%.



מניות חברות הפרסום באירופה רשמו ירידות בעקבות תחזית של קורידאנט הבריטית לנפילה כפולה מהצפוי בהכנסותיה. מניות קורדיאנט נפלו ב-7.5%; פובליסיס ירדה ב-4.4%; האוואס נפלה ב-5.9%.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully